Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 1 do 7 z 7 artykułów

Od nędzy do pieniędzy

Od zera do miliardera

Któż nie śnił o sforsowaniu takiej drogi? Dobrze byłoby zrobić to jednym pstryknięciem, jak w bajkach, książkach, czy filmach, ale w życiu to nie jest takie proste. Definiowanie pojęcia nędzy zależy od wielu czynników, w tym od świadomości człowieka, który w nędzy jest lub w nią popadł. W każdym bądź razie nie jest to na pewno przyjemny stan i odejmując ludzi, którzy inspirowani czynnikami ideologicznymi, z własnego wyboru chcą żyć w nędzy, pojęcie to i objęty nim stan nie rokują najlepiej dla pozostałych ludzi.

Austriacka szkoła ekonomii

Ekonomia z austriackiego punktu widzenia

Podczas gdy dla jednych kojarzy się z szeregiem niezrozumiałych liczb i pojęć, dla innych jest pasją, która nierzadko prowadzi do sporych pieniędzy. Wiele osób wychodzi z założenia, że ekonomię, bo o niej właśnie mowa, można kochać lub nienawidzić – nie ma nic po środku. To błędne przekonanie, szczególnie w kontekście austriackiej szkoły ekonomii, dla której najważniejszy jest czynnik ludzki, a nie chłodne kalkulacje.

Mity kapitalizmu

Czytam i rozprawiam się z ekonomiczno-kapitalistycznymi mitami

Samorozwój to nie tylko poszerzanie horyzontów dotyczących interesujących nas dziedzin, to również świadomość pewnych procesów, które odciskają piętno na naszym życiu. Zalicza się do nich między innymi znajomość mechanizmów ekonomicznych i najbardziej newralgicznych części o systemach gospodarczych, które odcisnęły piętno na dzisiejszym świecie. Przyszła pora na przedstawienie rzetelnych źródeł, które będą filarem orientacji w zagadnieniach ekonomicznych.

Czytam i rozwijam się inwestycyjnie

Czytam i rozwijam się inwestycyjnie

Każda osoba, która chce pomnażać swój majątek, powinna być świadoma tego, że, obok racjonalnego gospodarowania budżetem, a tym samym generowania oszczędności, istotną rolę w drodze do statusu milionera odgrywa również inwestowanie. Aby jednak ten proces przynosił wymierne korzyści, a nie wyłącznie straty, trzeba nauczyć się podejmowania zdroworozsądkowego ryzyka. Pomocne mogą okazać się między innymi książki dostępne w Fabryce Wiedzy.

52 mity o kapitalizmie

Kapitalizmie, bądź!

Kapitalizm już się trochę zestarzał i zakurzył. Na osi czasu przeżył wiele potyczek, które go lekko poobijały, a nawet zszokowały, czego dowodzi zderzenie czołowe z komunizmem. Teraz osacza go tak zwany progresywizm i prowadzi z nim mniej lub bardziej podstępną grę. Sprawa kapitalizmu przypomina przestępstwo, które kiedyś ekscytowało, a teraz wraz z odchodzącymi pokoleniami mocno popada w niepamięć jako zjawisko stare i nużące. Zachodzi obawa, że obecne i następne pokolenia nie sięgną do źródeł, a przyjmą za własny głos doktrynerów i autorów "odkrywczych teorii", w których przy słowie kapitalizm pojawi się stek kłamstw, świadomych przeinaczeń, często podszytych polityczną potrzebą uzasadnienia ekonomicznych bzdur.

Koniec pieniądza papierowego

Takiemu państwu już dziękujemy czyli do czego prowadzi ciągły dodruk pieniądza

Czy znasz kogoś, kto jest przedsiębiorcą sukcesorem, który skutecznie pomnaża rodzinny majątek, jest intelektualistą wciąż spragnionym wiedzy z ekonomii, który w pewnym momencie mówi: nie, ja tak nie chcę żyć! I zaczyna od nowa? Ba, zanim zakończył biznesy, zabezpieczył swoich pracowników, rozliczył się z bankami i zadbał o poduszkę finansową dla rodziny.