Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 29 do 35 z 80 artykułów

Stoicyzm na każdy dzień roku

Stoicyzm we współczesnym świecie - czy to ma sens?

Współczesność kojarzy się z ciągłymi zmianami i funkcjonowaniem na wysokich obrotach. Wiele osób zastanawia się więc nad tym, czy życie zgodnie z wyznacznikami starożytnych filozofii ma rację bytu. Okazuje się, że pewne rzeczy się nie zmieniają i mimo tego, że współczesne realia znacząco odbiegają od tych, z którymi przyszło mierzyć się Zenonowi z Kition, założycielowi szkoły stoicyzmu, to okazuje się, że postępowanie zgodnie z jego zasadami w XXI wieku nie tylko ma sens, ale może być również źródłem do znalezienia życiowego spełnienia.

Metoda Wima Hofa

Potencjał pełną parą z metodą Wima Hofa

Letarg, marazm i powolne sięganie emocjonalnego rozdarcia to sytuacje, z którymi wielu osobom przychodzi mierzyć się przynajmniej raz w życiu. Jak sobie wtedy radzić? Dowiedz się, dlaczego powinieneś zaprzyjaźnić się z zimnem, w jaki sposób głębokie oddychanie pomogło kilku naprawdę chorym osobom wspiąć się na Kilimandżaro i jak właściwe nastawienie psychiczne pomoże ci przezwyciężyć praktycznie każdą trudność. Jesteś gotowy na poprawę jakości swojego życia? Poznaj trzy filary metody Wima Hofa.

Przeszkoda czy wyzwanie?

Jak przekuć porażkę w sukces?

Czy problem może być sukcesem? Okazuje się, że tak, wystarczy tylko zapoznać się z treścią książki pod tytułem: „Przeszkoda czy wyzwanie? Stoicka sztuka przekuwania problemów w sukcesy” autorstwa Ryana Holidaya. To pozycja czytelnicza, która przybliża meandry filozofii stoickiej. Jej treść opiera się na analizie inspirujących historii, których bohaterowie z przysłowiowych kłód rzucanych pod nogi zbudowali drabinę do sukcesu zarówno w życiu osobistym, jak i prywatnym.

Buntownicy. Kreatywni liderzy zmieniają świat

Oryginalność, prokrastynacja i bunt, czyli klucz do szczytu kreatywności

Czy kreatywny lider to zawsze buntownik? Skąd biorą się wspaniałe pomysły? Ich podstawą jest oczywiście nieszablonowe podejście, niecodzienne myślenie i pewnego rodzaju indywidualizm. Niekonwencjonalne zasady, które zostały przedstawione w książce „Buntownicy. Kreatywni liderzy zmieniają świat”, pomogą wesprzeć oryginalność w każdym aspekcie naszego życia. Co więcej, autor książki, Adam Grant, pokazuje również, że kreatywność wcale nie musi być wynikiem genetycznej loterii – z powodzeniem można ją z siebie wykrzesać i wznieść się na wyżyny jej możliwości.

Szef wymagający i wyrozumiały

I Ty możesz zostać przywódczym bohaterem w swoim zespole

Czy to, że pracownicy nie lubią swojego szefa, musi być regułą? Oczywiście, że nie, wystarczy tylko, że ci pierwsi wyzbędą się uprzedzeń, natomiast ci drudzy postawią na ludzkie podejście do swoich podwładnych. Nad tym, jak zachować ludzkie oblicze, a jednocześnie efektywnie zarządzać zespołem, pochyla się w swojej książce „Szef wymagający i wyrozumiały. Jak skutecznie zarządzać, nie tracąc ludzkiego oblicza” Kim Scott – menadżerka prawdziwych gigantów technologicznych, do których zalicza się Google, Twitter czy Dropbox.

Do zobaczenia na szczycie

Osiągnij sukces osobisty i znajdź się na szczycie

Już nieraz słyszało się tu i tam, że należy być ciągle w ruchu. Stanie to właściwie cofanie się, to marazm, a w spokoju dobrze jest zastygnąć jedynie na chwilę. Kierunki wyznacza się różne: wzwyż, do przodu, dookoła, itp. A przy tym pojawiają się rady: bądź lepszy od innych, walcz o swoje, nie daj się. Ogólnie nadal funkcjonuje idea wiecznego doskonalenia się. Dobrze to oddaje metafora wspinaczki na szczyt, do której odwołuję się tytuł książki Zig Ziglara „Do zobaczenia na szczycie”. Płynie z niego zachęta do aktywizmu i to właśnie dla niespokojnych, ruchliwych osób jest ona przeznaczona. Jej autorem jest amerykański pisarz, mówca motywacyjny, wytrawny propagator pozytywnego myślenia, budowania zdrowych relacji i samodoskonalenia się. Książka zawiera sugestie określonych wartości, które mają nas na ten szczyt zaprowadzić. No to ruszajmy w drogę!

Sztuka odpuszczania

Pokonać strach

A więc życie to nie jest kwestia przypadków czy zbiegów okoliczności? Jest to wynik naszych wyborów i decyzji na drodze do wartości nad wartościami: wolności, miłości, mądrości, dobra, itp.? Tylko kto na początku drogi będzie wiedział, co wybrać, czy jak trafić w dziesiątkę? Nie można odrzucić elementu błądzenia i zagubienia. A jeśli ktoś zakręcić się na amen, to wyjdzie z tego obronną ręką? Pat Flynn ma na to twierdzącą odpowiedź, którą zawarł w swojej książce „Sztuka odpuszczania. Jak zamieniłem panikę na starcie w sukces na mecie”. Można ją zamknąć w znanych słowach: przekuj porażkę w sukces i na własnym przykładzie pokazuje, jak to zrobić. Szczerze, to chciałabym, aby odwracanie kota ogonem wszystkim nam wyszło na dobre, dodam jeszcze, że zawsze.