Załóż darmowe konto użytkownika


Szkoła biznesu

Marketing sieciowy - cienie i blaski

Marketing sieciowy, znany również jako MLM lub network marketing, to jedna z dziedzin biznesowych, która wzbudza naprawdę sporo kontrowersji. Ten fakt wynika z pewnością z jego specyficznego charakteru. Według autorów książki „Szkoła biznesu. Dla ludzi, którzy lubią pomagać innym” czyli Roberta T. Kiyosaki’ego oraz Sharon Lechter, ten temat, który zresztą został poruszony w książce pod tytułem: „Biznes XXI wieku”, nie został jeszcze wyczerpany. Pora to zmienić.

Czy istnieje skuteczny sposób na to, aby się wzbogacić?


Często mówi się o tym, że to własna działalność gospodarcza jest jedyną skuteczną metodą, dzięki której można odnotować satysfakcjonujące zyski i odtrąbić zawodowy sukces. Tymczasem warto wiedzieć, że prowadzenie firmy, choć bardzo rozwojowe, jest również skutecznym pochłaniaczem czasu i sił. Nie da się również ukryć faktu, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, a zaspokojenie biznesowego głodu w pojedynkę może okazać się niemożliwe.

Właśnie w tym miejscu z pomocą może przyjść marketing sieciowy. Działanie w tej branży nie wyklucza przecież rozwoju swojego przedsiębiorstwa. Wręcz przeciwnie – obie te rzeczy mogą iść w parze. Rozpoczęcie działalności na tym obszarze pozwoli nie tylko odnotować szybszy sukces i to nie tylko ten mentalny, ale również finansowy. Będzie także skutecznym sposobem na życie wolne od zmartwień, wszak zebrana grupa ludzi, którzy będą nam wierni, ale też obdarzą nas swoim doświadczeniem i urokiem zawodowym, może byś skutecznym odciążeniem.

Jak się więc okazuje, wejście w marketing sieciowy to jedna z alternatyw dla własnej działalności gospodarczej, w której pracuje się na własny rachunek. Jak podkreślają autorzy książki „Szkoła biznesu. Dla ludzi, którzy lubią pomagać innym”, a także osoby, które dały się wciągnąć w świat MLM, marketing sieciowy jest fantastyczną przygodą, z której płyną same korzyści, widoczne nie tylko na koncie, ale również w relacjach towarzyskich. A jakie jeszcze zalety ma ta wielokierunkowa metoda poszerzania bogactwa?

Marketing sieciowy bez granic


Największą zaletą network marketingu jest to, że nie istnieją dla niego żadne granice. W tej branży nie ma znaczenia ani wiek, ani płeć, ani wcześniejsze doświadczenie – każda osoba może wnieść do zespołu coś nowego i cennego. Właśnie dlatego w MLM często swoją karierę zaczynają nowe osoby, przed którymi potencjalni pracodawcy zamykają drzwi do rozwoju, a wszystko za sprawą braku często absurdalnie długiego stażu pracy na danym stanowisku.

Fakt, że nie możesz przekraczać trzydziestki i mieć dwudziestu pięciu lat doświadczenia, nie jest jedynym powodem, dla którego warto wniknąć w tego typu międzynarodową sieć. A skoro już o międzynarodowości mowa, to warto podkreślić, że w marketingu sieciowym nie istnieją bariery językowe. W związku z tym osoby działające w branży mogą pochodzić z innych krajów, a mimo to ich współpraca może okazać się owocna. Dodatkowo takie działanie może okazać się również skuteczną motywacją do poszerzenia swoich umiejętności językowych.

Warto w tym miejscu wspomnieć również o niekończącej się ścieżce rozwoju. Nawet jeśli wejdziesz wysoko, zawsze możesz wspiąć się wyżej i nikt nie powie Ci czegoś w stylu: „Dość, dziękujemy, osiągnąłeś najwyższy level”. Co więcej, systemy premiowe potrafią być wyjątkowo kuszącą zachętą do pokonywania kolejnych szczebli na drabinie MLM. I warto podkreślić, że mowa tu nie tylko o profitach finansowych, ale również samorozwojowych.

Czego jeszcze dowiesz się z książki: „Szkoła biznesu. Dla ludzi, którzy lubią pomagać innym”?


W książce pod tytułem „Szkoła biznesu. Dla ludzi, którzy lubią pomagać innym” znalazło się miejsce również na porady dotyczące takie sposobu prowadzenia działalności gospodarczej, który radykalnie podniesie szanse na sukces. Autorzy tej pozycji czytelniczej pochylają się więc nad korzyściami marketingu sieciowego, jednocześnie nie zapominając o tym, że inne branże również mogą okazać się intratne. Jeśli chcesz poznać szczegóły, zajrzyj do ‘Fabryki wiedzy’ i zapoznaj się z tą lekturą, a także innymi pozycjami biznesowymi.


Streszczenia wszystkich książek opisywanych na blogu znajdują się w 'Fabryce wiedzy'. Znajdziesz w nich praktyczne wskazówki i rady, które możesz zastosować w swojej pracy, biznesie lub po prostu w życiu prywatnym. Aktualnie w 'Fabryce wiedzy' znajdziesz 584 streszczenia książek, a ich liczba zwiększa się z każdym tygodniem. Jeśli chcesz możesz wypróbować 'Fabrykę wiedzy' całkowicie za darmo. Wystarczy, że założysz darmowe konto użytkownika, a otrzymasz dostęp do wersji demo 'Fabryki wiedzy', która zawiera kilkanaście streszczeń książek. Zobaczysz też pełen katalog gotowych streszczeń książek biznesowych i samorozwojowych oraz dowiesz się jakie streszczenia wkrótce pojawią się w serwisie. Aby założyć darmowe konto użytkownika - kliknij tutaj.