Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 8 do 14 z 16 artykułów

Caste: The Origins of Our Discontents

Ponad podziałami? Niekoniecznie

Wyobraźmy dobie idylliczną rzeczywistość, w której nie do po myślenia są podziały społeczeństwa, wynikające z tak prozaicznych przyczyn, jak status społeczny, pochodzenie, orientacja seksualna czy religia. O tym, jakie są realia, wiemy wszyscy. Jednakże czy zdajemy sobie sprawę z tego, że w niektórych zakątkach świata istnieją społeczeństwa, które mają niepokojące podobieństwa do systemów kastowych dominujących w Indiach. Poznajcie Stany Zjednoczone z zupełnie innej strony.

Jak rozmawiać z nieznajomymi

Witaj, nieznajomy! Nic o Tobie nie wiem, ale i tak Ci ufam… Dlaczego?

W pracy, w sklepie, na spotkaniach u znajomych, a nawet na ulicy - dosłownie wszędzie spotykamy ludzi, od których różnimy się poglądami, pochodzeniem, przekonaniami czy stylem życia. Z czym się to wiąże? Przede wszystkim z koniecznością interpretacji słów, intencji i charakterów osób, których tak naprawdę nie znamy. Smutna prawda jest jednak taka, że jesteśmy niewiarygodnie kiepscy w rozumieniu nieznajomych. Jak to zmienić? Na początek przeczytaj książkę: „Jak rozmawiać z nieznajomymi. Co powinniśmy wiedzieć o ludziach, o których nic nie wiemy” Malcolma Gladwella.

Ciszej proszę...

Ekstrawertyk? Introwertyk? Każdy z nich ma swoje mocne strony!

Wydawać by się mogło, że wśród swoich znajomych czy współpracowników niezwykle łatwo i szybko możemy dokonać podziału ina introwertyków i ekstrawertyków. Oba te typy osobowości wyróżniają się przecież tak skrajnymi cechami charakteru, że znalezienie różnic nie będzie najmniejszym wyzwaniem. Jak często jednak zastanawiamy się, kim lepiej być: ekstrawertykiem, a może jednak introwertykiem?

Dług. Pierwsze pięć tysięcy lat

Pieniądz i dług, czyli to, co zawsze chodzi w parze

Z jednej strony chyba nikt z nas nie lubi materialistów, z drugiej zaś zdecydowana większość społeczeństwa doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że pieniądz rządzi światem i to właśnie od niego zależy jakość naszego życia. Warto spojrzeć na to zagadnienie nieco szerzej, a doskonałą ku temu okazją jest lektura książki pod tytułem: „Dług. Pierwszych pięć tysięcy lat” autorstwa Davida Graebera, która porusza zagadnienie pieniądza z różnych perspektyw i której streszczenie można znaleźć w ‘Fabryce wiedzy’.

Księga motywacji, inspiracji i magii Napoleona Hilla

Potęga myślenia

Wiele razy słyszeliśmy, że wszystko zależy od nas samych, że to, co najważniejsze w naszym życiu rodzi się w głowie. Próbujemy dogadać się ze świadomością i z podświadomością, ale nie jest lekko. Czasami robimy dobrą minę do zlej gry, a czasami czujemy się nie tylko rozczarowani, ale i oszukani, bo nic nam nie wychodzi. No to zajrzyjmy do naszej głowy. I co tam znajdujemy? Stres, obawy, niewiarę w siebie i w możliwość sukcesu. Nie oszukujmy się, dopuściliśmy do tego, że wyhodowaliśmy kłębowisko negatywnych myśli i, co gorsze, wciąż je pielęgnujemy. Po co? Chyba żeby, broń Boże, nie odnieść sukcesu!