Pokazuje od 22 do 28 z 62 artykułów

Siła woli to mit

Siła woli to mit? No, no…

Benjamin Hardy to autor, który znany jest z wypowiedzi na temat samodoskonalenia się, motywacji i przedsiębiorczości. Trafiłam na jego książkę „Siła woli to mit” akurat w momencie, kiedy mojej silnej woli narzuciłam kilka zadań do spełnienia, a tu strzał prosto w serce: silna wola to mit! Odebrałam to jako prowokację i zaraz zaczęłam poszukiwać racjonalnych powodów takiego potraktowania silnej woli. Toż to przecież skandal oczywisty. A co zrobić z niedokończonymi postanowieniami noworocznymi? Jak potraktować długofalowy program porzucenia złych nawyków? Silna wola nie wystarczy?! Ba, przeszkadza w rozwoju osobistym, stanowiąc swoisty łańcuch powstrzymujący! Nie wierzę!

Obudź w sobie olbrzyma

Olbrzymie, powstań, już czas!

Żyję sobie jak żółwik w pancerzyku, rzadko wystawiam antenki na zewnętrzny świat, bo zwyczajnie nie przepadam za nim, z wiekiem staję się zgorzkniały, niechętny wszystkiemu, co nowe, codziennie w myślach ćwiczę, jak tu dokopać tym, co śmieją się, są zadowoleni, spontaniczni i otwarci na ludzi. Po co pokazują, że cieszą się swoim życiem? Niech im będzie tak samo jak mnie: nudno, szaro i byle jak. Jaśniejszą myślą jest czekanie na wróżkę, rycerza na białym koniu, czy złotą rybkę, którzy razem albo każde z osobna odmienią moją egzystencję. I teraz właśnie przypadkowo wpada mi do rąk książka Tony Robbinsa: Obudź w sobie olbrzyma. To ja sam mam być tym magiem od siedmiu boleści, czy jakąś oczadziałą wróżką? Nigdy w życiu! Jeszcze czego!

Fastlane Milionera: Złam kod bogactwa

Bądź niekonwencjonalnym milionerem z M. J. DeMarco

Bogactwo to ciężka praca na kilka etatów, skrupulatne oszczędzanie każdej zarobionej złotówki, odmawianie sobie nawet najmniejszej przyjemności i prób inwestowania? Czy tak właśnie wygląda historia życia milionera? Powyższa strategia rzeczywiście odzwierciedla konwencjonalny sposób na zgromadzenie majątku. Problem w tym, że utarty schemat nie zawsze doprowadzi Cię tam, gdzie chcesz być. Czy warto podążać ścieżką wydeptaną przez miliony, spośród których udało się niewielu, czy też przecierać nowe szlaki, których niestandardowość jest przepisem na sukces?

Gotowi na start

Gotowi na start czyli zakładamy własny biznes

Pat Flynn to mocna postać na scenie biznesu. Na blogu, podcastach, w książkach udziela rad, które się sprawdzają w rzeczywistości - w jego przypadku, jak i czytelników, którzy mu zawierzyli. Dla wielu ludzi jest inspiracją i warto go posłuchać i poczytać. Tak uczynił Michał Szafrański, nasz ekspert od oszczędzania, który słuchając rad Flynna, przebiegł maraton i otworzył dobrze prosperującą własną firmę. A cóż w tym takiego wielkiego? Powiedzą co niektórzy. Otóż Michał miał wypadek, złamane obie nogi, przez dłuższy czas jeździł na wózku inwalidzkim. Poddał się drogiej kuracji, przeszedł operacje, morderczą rehabilitację i stanął na nogi, a nawet przebiegł maraton. Podniósł się też życiowo, zmienił pracę, założył firmę, a postępował zgodnie z radami Pata opisanymi w książce "Gotowi na start". Panowie znają się i są dla siebie inspiracją.

Inteligentny inwestor

Oswajamy świat inwestycji wartościowych

Prawie każdy stojąc przed nieznaną krainą, odczuwa lekką ekscytację, zaciekawienie i chęć przeżycia przygody, koniecznie bezpiecznej, przynoszącej dużo doświadczeń. Pozytywne wrażenie przynosi wiadomość, że jest to najlepsza książka o inwestowaniu wartościowym. Druga to informacja, że została napisana w 1949 roku i do dziś jest cennym przewodnikiem w krainie biznesu. Wprowadzenie do niej napisał Warren Buffett, a ponadto książka została zaktualizowana przez Jasona Zweiga. Zawiera zatem naprawdę szeroki zakres treści. Warren Buffet zaznaczył, że ta książka jest mu bardzo bliska i aktualna do dziś, a autor książki zaznaczył, że nie trzeba mieć wysokiego IQ, żeby być dobrym i inteligentnym inwestorem.

Jak zbudować silną markę?

Czytam i się rozwijam: budowanie marki

Potęga firmy to nie tylko kapitał czy marketing, to przede wszystkim skrupulatne budowanie własnej marki. Jak się do tego zabrać? Odpowiedź na to pytanie znają Chris C. Ducker, Paweł Tkaczyk oraz Michał Szafrański. Dzięki lekturom ich inspirujących pozycji czytelniczych można odnaleźć się w świecie tworzenia własnego „ja” w biznesowych realiach, ale również w kontekście rozwojowym. Co powinno grać w Twojej biznesowej duszy i jaka melodia będzie hymnem triumfu Twojej marki?

7 nawyków skutecznego działania

Zrób to sam

A co takiego? Ogarnij swoje życie zgodnie z podpowiedziami. Nie mówię, że to jest proste czy łatwe. Sam to ocenisz, ale najpierw powinieneś je poznać. Już słyszę protest, chwila, ja nie mówię, że musisz, ale przecież możesz, tym bardziej, że te nawyki znasz i nawet stosujesz je w życiu, a to ułatwi sprawę.