Pokazuje od 22 do 28 z 30 artykułów

Biblia inwestowania

Jak skutecznie pomnażać majątek czyli recenzja książki "Biblia inwestowania"

Czytając drugą cześć tytułu książki "Biblia inwestowania. Potężne techniki pomnażania majątku", mam wrażenie, jakbym zdobyła dostęp do rytuałów magicznych przynoszących bogactwo. Nic z tego, trzynastu ludzi pisze o tym, jak zdobyli majątek i właśnie odbierają swoim zabiegom magię, a pokazują na własnym przykładzie, realistyczne i zdroworozsądkowe podejście. Wobec tego z pokorą wczytuję się w przedstawione historie i analizuję rady.

Nowości w Fabryce wiedzy #1

Nowości w Fabryce Wiedzy #1: Genetyka w psychologii, przyszłościowe inwestycje i relacje międzyludzkie

"Ludzie przestają myśleć, gdy przestają czytać" – powiedział kiedyś Denis Diderot, znakomity filozof, pisarz i krytyk literatury znamiennej dla dziejów ludzkich epoki literackiej, jaką jest oświecenie. Nie od dziś wiadomo, że czytanie rozwija i poszerza horyzonty. Choć w naszym serwisie znaleźć można skrupulatnie dobrane spośród setek tysięcy dzieł literackich perełki, to wśród wszystkich pozycji czytelniczych można wyróżnić lektury, które po prostu trzeba przeczytać.

Na drodze do sukcesu

Czytam i się rozwijam #1: na drodze do sukcesu

Każdy zasługuje na sukces, nie każdy jednak go osiąga. Bardzo często tłumaczymy to sobie gorszym od innych wejściem w dorosłość, niedostatecznymi zasobami finansowymi czy też niesprzyjającym miejscem urodzenia lub kiepskim wzorem wychowawczym. Powiedzmy sobie jasno: powyższe tłumaczenia to wierutne bzdury powtarzane niczym mantra przez osoby, którym się nie chce lub które się boją. Sukces jest w Twoim zasięgu i właśnie teraz udowodnią Ci to wielkie umysły: Kevin Kruse, Brian Tracy, a także team składający się z Ziga i Toma Ziglarów.

Jak radzić sobie z porażką (nie tylko) w biznesie

Z porażką za pan brat – biznesowo-życiowy poradnik Marcina Osmana

Świat zawodowego sukcesu w formie własnego przedsiębiorstwa w wielu pozycjach czytelniczych przedstawiany jest jako droga wymagająca, co prawda, poświęcenia, ale zawsze kończąca się happy endem. Marcin Osman postanowił podejść do tematu biznesu nieco przewrotnie, przedstawiając jego zarówno jasne, pełne świetlanej przyszłości, jak i ciemniejsze, związane z ryzykiem i klęską strony. "Jak radzić sobie z porażką (nie tylko) w biznesie" – co wyróżnia tę pozycję czytelniczą? Przede wszystkim nierobienie z porażki tematu tabu, ale także nieszablonowe sposoby radzenia sobie z niepowodzeniem, również w życiu prywatnym.

Koniec pieniądza papierowego

Takiemu państwu już dziękujemy czyli do czego prowadzi ciągły dodruk pieniądza

Czy znasz kogoś, kto jest przedsiębiorcą sukcesorem, który skutecznie pomnaża rodzinny majątek, jest intelektualistą wciąż spragnionym wiedzy z ekonomii, który w pewnym momencie mówi: nie, ja tak nie chcę żyć! I zaczyna od nowa? Ba, zanim zakończył biznesy, zabezpieczył swoich pracowników, rozliczył się z bankami i zadbał o poduszkę finansową dla rodziny.