Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 8 do 13 z 13 artykułów

Austriacka szkoła ekonomii

Ekonomia z austriackiego punktu widzenia

Podczas gdy dla jednych kojarzy się z szeregiem niezrozumiałych liczb i pojęć, dla innych jest pasją, która nierzadko prowadzi do sporych pieniędzy. Wiele osób wychodzi z założenia, że ekonomię, bo o niej właśnie mowa, można kochać lub nienawidzić – nie ma nic po środku. To błędne przekonanie, szczególnie w kontekście austriackiej szkoły ekonomii, dla której najważniejszy jest czynnik ludzki, a nie chłodne kalkulacje.

Książę

Szesnastowieczny sekret przywództwa w dzisiejszych czasach

Sprawowanie władzy nad państwem to nie lada wyzwanie. I choć niewiele osób ma okazję dostąpić tego zaszczytu, to jednak wiele z przywódczych sztuczek można korzystać również w biznesie. Dlatego też nawet szesnastowieczny poradnik o tym, jak być dobrym, autokratycznym przywódcą w kraju, może okazać się cennym źródłem wiedzy. Jeśli więc szukasz książki, której treść jest aktualna mimo tego, że jej pierwsze wydanie ukazało się w 1532 roku, to „Książę” autorstwa Machiavellego jest właśnie dla Ciebie.

Mity kapitalizmu

Czytam i rozprawiam się z ekonomiczno-kapitalistycznymi mitami

Samorozwój to nie tylko poszerzanie horyzontów dotyczących interesujących nas dziedzin, to również świadomość pewnych procesów, które odciskają piętno na naszym życiu. Zalicza się do nich między innymi znajomość mechanizmów ekonomicznych i najbardziej newralgicznych części o systemach gospodarczych, które odcisnęły piętno na dzisiejszym świecie. Przyszła pora na przedstawienie rzetelnych źródeł, które będą filarem orientacji w zagadnieniach ekonomicznych.

Inwestowanie w trudnych czasach

Inwestowanie w trudnych czasach z Dougiem Caseyem

Czasy, w jakich przyszło nam żyć, wcale nie należą do łatwych. Jedyną rzeczą, jakiej możemy być dzisiaj pewni, są różnorodne zmiany, które wpływają na odniesienie sukcesu zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Każda kariera, podobnie jak losy każdego przedsiębiorstwa, wystawiane są na nigdy niekończącą się próbę. Czy w dzisiejszym świecie można jeszcze liczyć na satysfakcjonujący pieniądz, którego wartości nie zabierze nam inflacja?

52 mity o kapitalizmie

Kapitalizmie, bądź!

Kapitalizm już się trochę zestarzał i zakurzył. Na osi czasu przeżył wiele potyczek, które go lekko poobijały, a nawet zszokowały, czego dowodzi zderzenie czołowe z komunizmem. Teraz osacza go tak zwany progresywizm i prowadzi z nim mniej lub bardziej podstępną grę. Sprawa kapitalizmu przypomina przestępstwo, które kiedyś ekscytowało, a teraz wraz z odchodzącymi pokoleniami mocno popada w niepamięć jako zjawisko stare i nużące. Zachodzi obawa, że obecne i następne pokolenia nie sięgną do źródeł, a przyjmą za własny głos doktrynerów i autorów "odkrywczych teorii", w których przy słowie kapitalizm pojawi się stek kłamstw, świadomych przeinaczeń, często podszytych polityczną potrzebą uzasadnienia ekonomicznych bzdur.

Czego nie można kupić za pieniądze

Tam, gdzie kończy się moralność, zaczyna się… myślenie rynkowe

Jak daleko dla większego zysku może posunąć się przedsiębiorca? Jakie finansowe granice może przekroczyć konsument, którego nadrzędnym celem jest komfortowe zaplecze medyczne? Jak dowodzi Michael J. Sandel, dzisiejszym światem rządzą już nie tylko pieniądze, ale również pozbawione szeroko pojętej moralności myślenie rynkowe. Przed Wami pozycja czytelnicza, z którą powinien zapoznać się zarówno każdy konsument, jak i każdy przedsiębiorca.