Załóż darmowe konto użytkownika


Inwestowanie w trudnych czasach

Inwestowanie w trudnych czasach z Dougiem Caseyem

Czasy, w jakich przyszło nam żyć, wcale nie należą do łatwych. Jedyną rzeczą, jakiej możemy być dzisiaj pewni, są różnorodne zmiany, które wpływają na odniesienie sukcesu zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Każda kariera, podobnie jak losy każdego przedsiębiorstwa, wystawiane są na nigdy niekończącą się próbę. Czy w dzisiejszym świecie można jeszcze liczyć na satysfakcjonujący pieniądz, którego wartości nie zabierze nam inflacja?

Zmiany, zmiany, zmiany…


Okazuje się, że rzeczywiście utrzymanie finansowego poziomu i wspinanie się na majątkowy szczyt bez strachu o to, że nasz sprzęt alpinistyczny zawiedzie, jest możliwe, a pozwala nam na to odpowiednie podejście o którym w swojej książce "Inwestowanie w trudnych czasach" pisze Doug Casey. Podstawą jest tutaj nieszablonowość. Dynamiczność współczesności nie pozwala nam na popełnianie błędów ani tym bardziej na ich powielanie.

Na czym więc opierać swoje działania w obrębie własnych finansów? Przede wszystkim na dokładnej analizie trendów. Założenia, które jeszcze do niedawna wyznaczały kierunek oszczędnościowy czy inwestycyjny, dzisiaj z pewnością są już nieaktualne. Poszerzanie swojej wiedzy oraz bycie na bieżącą z informacjami ze świata biznesu i ekonomii to obowiązek każdego inteligentnego człowieka, który dąży do tego, aby krok po kroku piąć się w górę po drabinie własnego sukcesu finansowego, a nie do tego, żeby poodpadały z niej szczeble.

Jak podkreśla wybitny znawca rynku papierów wartościowych, zmian nie można się bać ani tym bardziej nie powinno traktować się ich w kategorii zagrożeń. Dobry inwestor jest w stanie przekuć na swoją korzyść wszelkie pozorne niedogodności. Do tego potrzebna jest jednak elastyczność i umiejętność dostosowania się do różnorodnych czynników, takich ja inflacja, aktualna sytuacja polityczna, kultura czy polityka.

Oszczędzanie i inwestowanie


Jaka jest najlepsza droga do oszczędzania i dlaczego jest to inwestowanie? Zanim Doug Casey odpowie na to pytanie, konieczne jest poruszenie kwestii podstawowych sposobów gromadzenia środków finansowych. Nawet jeśli wydaje się nam, że w naszym budżecie nie ma miejsca na nadwyżki gotówki, to tak naprawdę realne pieniądze są na wyciągnięcie ręki, a dokładniej w szafie i na półkach z książkami.

Każdy z nas ma przecież tak, że zostawia ulubione ubrania czy książki "na pamiątkę". Czy jednak wisząca w szafie suknia ślubna jest nam potrzebna do szczęścia? Jeśli planujemy powtórne zamążpójście, to pomysł jej trzymania wydaje się uzasadniony. Nie ma potrzeby udostępniania molom dodatkowej tkaniny do pożarcia, jeżeli jednak zadowala nas związek z obecnym partnerem.

Hasło reklamowe pewnej platformy do sprzedaży i wymiany ubrań: "Nie nosisz? Więc sprzedaj!" Można powiedzieć, że takie podejście już dawno temu propagował autor "Inwestowania w trudnych czasach". Na pozbyciu się rzeczy, które do niczego się nam nie przydadzą, skorzysta nie tylko osoba je nabywająca, ale przede wszystkim nasz portfel.

Książka Douga Caseya powinna utwierdzić wszystkich czytelników w przekonaniu, że wyzbycie się sentymentów może okazać się sposobem na zyskanie dodatkowej gotówki, a stąd już niedaleka droga do bogacenia się poprzez inwestowanie, wszak każda nadwyżka finansowa powinna zostać wprowadzona "do obiegu", aby zaczęła przynosić realne zyski.

Mimo przekonania, że jutro nic nie będzie takie samo jak dzisiaj, na którym przecież opiera się ten poradnik, ta licząca sobie zaledwie 5 lat pozycja czytelnicza nadal jest doskonałym źródłem wiedzy i naprowadzeniem na inteligentny sposób zarabiania pieniędzy poprzez inwestowanie. Dzięki tej lekturze, której opracowanie znajdziecie w Fabryce Wiedzy, zupełnie zmienicie podejście do gospodarowania własnymi środkami finansowymi.


Streszczenia wszystkich książek opisywanych na blogu znajdują się w 'Fabryce wiedzy'. Znajdziesz w nich praktyczne wskazówki i rady, które możesz zastosować w swojej pracy, biznesie lub po prostu w życiu prywatnym. Aktualnie w 'Fabryce wiedzy' znajdziesz 576 streszczeń książek, a ich liczba zwiększa się z każdym tygodniem. Jeśli chcesz możesz wypróbować 'Fabrykę wiedzy' całkowicie za darmo. Wystarczy, że założysz darmowe konto użytkownika, a otrzymasz dostęp do wersji demo 'Fabryki wiedzy', która zawiera kilkanaście streszczeń książek. Zobaczysz też pełen katalog gotowych streszczeń książek biznesowych i samorozwojowych oraz dowiesz się jakie streszczenia wkrótce pojawią się w serwisie. Aby założyć darmowe konto użytkownika - kliknij tutaj.