Załóż darmowe konto użytkownika


Warren Buffett's Ground Rules

Strategiczna przewaga na giełdzie z Warrenem Buffettem

Wydaje Ci się, że giełda to trudna „zabawa”? Rzeczywiście, masz rację. Nie oznacza to jednak, że dzięki niej nie można osiągnąć finansowego sukcesu. Kto z ludzi, którzy dzisiaj mogą cieszyć się sporą ilością zer na koncie, nie podejmował ryzyka? Ty również powinieneś przybrać maskę inwestora, a w tym, aby być wystarczająco dobrym w swojej roli, może Ci pomóc Jeremy C. Miller, autor konkretnego poradnika o działaniach Warrena Buffetta, które doprowadziły go do tytułu największego inwestora na świecie.

W czym tkwi moc książki „Warren Buffett's Ground Rules”?


Jednym z najciekawszych aspektów niniejszej pozycji czytelniczej jest fakt, że Jeremy C. Miller, na podstawie listów Warrena Buffetta, wykazuje pewne podobieństwa między inwestorami. Jednym z nich jest na przykład kompulsywne porównywanie wszystkiego i wcale nie chodzi tutaj o zaglądanie do cudzego portfela – autor ma na myśli przede wszystkim zestawienie swoich wyników z sytuacją na rynku. Dzięki temu każdy inwestor wie, na czym stoi on sam, ale również, na czym stoi cała giełda. Ta prosta wskazówka jest dla początkujących wilków z Wall Street niezwykle cenną wiedzą.

Niezwykle mocną stroną poradnika dotyczącego strategii inwestycyjnej jest jednak fakt, iż autor oparł swoje wskazówki na doświadczeniu człowieka, który swego czasu był czwartym najbogatszym człowiekiem na świecie. Źródłem wiedzy były listy wysyłane przez Warrena Bufetta co pół roku do swoich partnerów biznesowych, w ramach działalności funduszu, którymi właśnie Buffett zarządzał przez ponad 14 lat. Dzięki temu czytelnicy „Warren Buffett's Ground Rules” mogą mieć pewność, że zastosowanie wskazówek znajdujących się w tym poradniku będzie gwarancją znacznej przewagi na giełdzie.

Cierpliwość – klucz, który otwiera wszystkie zamki inwestycyjne


„Bądź cierpliwy, ponieważ to ostrożne inwestycje są dużo więcej warte niż burzliwe spekulacje” – to jedna z najważniejszych zasad, którymi każdego dnia kierował się Warren Buffett. Tu nie chodzi o spekulowanie czy podążanie za najbardziej burzliwymi wzniesieniami na giełdzie. W mowie potocznej mówimy, że „ciszej jedziesz, dalej zajedziesz”. Każdy inwestor powinien uważnie obserwować i nie dawać się ponosić falom domysłów – największą korzyść finansową przyniosą bowiem przemyślane ruchy. Domeną dobrego inwestora jest czekanie na rozwój wydarzeń, a nie ciągłe kupowanie i sprzedawanie z nadzieją wyciśnięcia jak najwięcej soku z już dawno wysuszonej cytryny.

Dzięki lekturze książki „Warren Buffett's Ground Rules” wszyscy początkujący inwestorzy mogą znaleźć swój własny styl gromadzenia bogactwa dzięki giełdzie. Jak podkreśla Jeremy C. Miller, każdy może stać się wilkiem z Wall Street, po drodze należy jednak pamiętać o tym, że jest to proces długotrwały, a bogactwo nie przyjedzie samo, a już na pewno nie zrobi tego w ciągu kilku pierwszych miesięcy. Ostrożna ocena, stałość wyborów, cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość – oto sekret inwestowania, dzięki któremu można spodziewać się satysfakcjonujących skutków finansowych.


Streszczenia wszystkich książek opisywanych na blogu znajdują się w 'Fabryce wiedzy'. Znajdziesz w nich praktyczne wskazówki i rady, które możesz zastosować w swojej pracy, biznesie lub po prostu w życiu prywatnym. Aktualnie w 'Fabryce wiedzy' znajdziesz 576 streszczeń książek, a ich liczba zwiększa się z każdym tygodniem. Jeśli chcesz możesz wypróbować 'Fabrykę wiedzy' całkowicie za darmo. Wystarczy, że założysz darmowe konto użytkownika, a otrzymasz dostęp do wersji demo 'Fabryki wiedzy', która zawiera kilkanaście streszczeń książek. Zobaczysz też pełen katalog gotowych streszczeń książek biznesowych i samorozwojowych oraz dowiesz się jakie streszczenia wkrótce pojawią się w serwisie. Aby założyć darmowe konto użytkownika - kliknij tutaj.