Załóż darmowe konto użytkownika


Biznes XXI wieku

Marketing sieciowy czyli sposób na zawodowy sukces w XXI wieku

W ‘Fabryce wiedzy’ można znaleźć mnóstwo treści o tym, że gwarancją satysfakcjonującego życia zawodowego wcale nie jest praca na etacie. Biznesowe skrzydła warto bowiem rozwijać na własną rękę, dostosowując swoje obowiązki zawodowe do własnych upodobań i marzeń finansowych. Robert T. Kiyosaki w swojej książce pod tytułem: „Biznes XXI wieku” pokazuje alternatywę zarówno dla pracy na etacie, jak i własnej firmy, a jest nią marketing sieciowy.

Dlaczego przyszłością biznesu w XXI wieku jest marketing sieciowy?


Marketing sieciowy zazwyczaj kojarzy się z biznesowymi spiralami dla naiwnych osób. Tymczasem to właśnie temu przedsięwzięciu niezliczona liczba przedsiębiorców odniosła sukces. Powodem, dla którego warto zdecydować się właśnie na marketing sieciowy, jest między innymi jasna, a jednocześnie ambitna ścieżka rozwoju osobistego, która dodatkowo przyczyni się do pomnażania zysków.

Nie da się ukryć, że dla większości świadomych przedsiębiorców to właśnie samorozwój jest podstawowym krokiem na drodze do osiągnięcia zawodowej satysfakcji. Warto więc podkreślić, że to właśnie marketing sieciowy pokazuje, jak istotne jest samodoskonalenie, ale daje również szereg możliwości, do których zalicza się między innymi wielokierunkowe szkolenia. Dzięki temu można więc nie tylko zarabiać pieniądze, ale również zmienić swój sposób myślenia na lepsze.

Jak podkreśla autor książki „Biznes XXI wieku”, marketing sieciowy może znaleźć swoje odbicie również w życiu prywatnym jego zwolenników. Wspólne podejmowanie działań jednoczy, a fakt, że z wybraną grupą ludzi spędza się naprawdę długie godziny, przyczynia się do tego, że w końcu wszyscy zaczynacie mieć podobne spojrzenie na świat i podejście do życia. Jak widać, tego typu zajęcie ma więc nie tylko korzyści zawodowe, ale również osobiste.

Na koniec warto wspomnieć, że marketing sieciowy jest taką biznesową dziedziną, w której na początku nie są potrzebne ani doświadczenie, ani wybitne umiejętności. Odnoszenie sukcesu nie jest bowiem podyktowane talentami sprzedażowymi, a raczej na wymianie informacji i trafnym zaprezentowaniu produktu lub usługi wybranej grupie docelowej. Warto jednak pamiętać o tym, że „współpracownicy” chętnie wymieniają się doświadczeniem, które z kolei może być prawdziwą siłą napędową dla osób początkujących.

Nie da się więc ukryć, że marketing sieciowy może być nie tylko satysfakcjonującą ścieżką zawodową, z czasem obfitującą w coraz większe zyski, ale również sposobem na znalezienie życiowego szczęścia i podbudowanie własnych przekonań. Jak wskazuje Robert T. Kiyosaki, MLM nie blokuje apetytu na życie, ale motywuje do spełniania marzeń, zarówno tych związanych z pracą, jak i tych życiowych.

Czy MLM może być bezpieczniejszy niż praca na etacie lub własna firma?


Nie od dziś wiadomo, że praca na etacie nie jest bezpiecznym źródłem finansów. Wiele osób wychodzi z założenia, że także prowadzenie własnej działalności jest w obecnych czasach wyjątkowo ryzykowne. Czy więc w XXI wieku można sobie jeszcze zagwarantować zawodowy sukces? Oczywiście, choć wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że jego podłożem może być właśnie marketing sieciowy.

Wielopoziomowy rodzaj sprzedaży produktów – to właśnie według autora książki „Biznes XXI wieku” klucz do biznesowego sukcesu w XXI wieku. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że osoby, które zdecydują się na tego typu działanie, niewiele ryzykują. W grę nie wchodzi ogromny kapitał ani też praca po kilkanaście godzin dziennie. Osoby, które zajmują się na co dzień network marketingiem, nie narzekają też na obciążenie psychiczne. Co więcej, ich codzienne obowiązki sprzyjają ich samopoczuciu i budowaniu w sobie pewności siebie.

Na korzyść marketingu sieciowego przemawia również klarowna ścieżka rozwoju, po której w dodatku bez najmniejszych problemów można piąć się w górę. Znajomość struktury od pierwszego szczebla pozwala na stworzenie realnej ścieżki kariery, która będzie uzależniona od oczekiwań, ale również od możliwości osoby, która zdecyduje się przeniknąć do świata MLM. Taką elastycznością cenią szczególnie ci, dla których życie nie kręci się wokół pracy.

Przepis na bogactwo w XXI wieku? Podstawowym składnikiem jest oczywiście marketing sieciowy, do którego przyrządzenia wystarczy szczypta motywacji, garść pragnienia samorozwoju i trochę chęci do chłonięcia wiedzy. Wszystko to, przyprawione wiarą w network marketing, może być naprawdę satysfakcjonującą potrawą zawodową.


Streszczenia wszystkich książek opisywanych na blogu znajdują się w 'Fabryce wiedzy'. Znajdziesz w nich praktyczne wskazówki i rady, które możesz zastosować w swojej pracy, biznesie lub po prostu w życiu prywatnym. Aktualnie w 'Fabryce wiedzy' znajdziesz 569 streszczeń książek, a ich liczba zwiększa się z każdym tygodniem. Jeśli chcesz możesz wypróbować 'Fabrykę wiedzy' całkowicie za darmo. Wystarczy, że założysz darmowe konto użytkownika, a otrzymasz dostęp do wersji demo 'Fabryki wiedzy', która zawiera kilkanaście streszczeń książek. Zobaczysz też pełen katalog gotowych streszczeń książek biznesowych i samorozwojowych oraz dowiesz się jakie streszczenia wkrótce pojawią się w serwisie. Aby założyć darmowe konto użytkownika - kliknij tutaj.