Załóż darmowe konto użytkownika


Elon Musk, Jeff Bezos i Steve Jobs - najwięksi twórcy w Dolinie Krzemowej

Czytam i się rozwijam: najwięksi twórcy w Dolinie Krzemowej

Doliny Krzemowej nie trzeba nikomu przedstawiać – te amerykańskie centrum sektora zaawansowanej technologii, to niekończące się źródło nie tylko nowinek cudów techniki, ale również miejsce, w którym narodziło się wiele talentów. Do największych twórców Doliny Krzemowej zalicza się miedzy innymi Steve’a Jobsa, Elona Muska oraz Jeffa Bezosa. Ich historie to wielkie inspiracje, które pokazują, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby skromny początek biznesu przeistoczył się w przedsiębiorstwo znane na całym świecie.

Od skromności do wielkości – „Jeff Bezos i Era Amazona. Sklep, w którym kupisz wszystko”, Brad Stone


Kto dzisiaj nie zna Amazona? To największy na świecie sklep internetowy, który stale poszerza swoje zasięgi i wprowadza unikatowe rozwiązania. Nie zawsze jednak tak było – Jeff Bezos swoje wielkie i niepowtarzalne imperium zaczynał budować od firmy, której siedzibą był jego własny garaż. Książka pod tytułem „Jeff Bezos i Era Amazona. Sklep, w którym kupisz wszystko” autorstwa Brada Stone’a to opowieść o tym, jak marzenia, dzięki ambicjom, determinacji i ciężkiej pracy, mogą stać się rzeczywistością.

W tej książce znajdziesz szereg informacji o tym, na czym Jeff Bezos oparł potęgę swojego przedsiębiorstwa. Do tych filarów zalicza się między innymi skupienie się na kliencie – jego komforcie i rzetelnej obsłudze, ale również na mądrym oszczędzaniu, myśleniu długoterminowym, innowacyjnej kulturze korporacyjnej, a także o gotowości na niespodzianki. Po tę lekturę powinien sięgnąć każdy biznesmen.

„Nadgryzione jabłko” przepisem na spektakularny sukces – po prostu „Steve Jobs” autorstwa Waltera Isaacsona


Apple to kolejne zagadnienie, które wstrząsnęło zarówno Doliną Krzemową, jak i całym światem. Jedno z największych dzieł Steve’a Jobsa zdecydowanie inspiruje do zapoznania się z jego burzliwą i bogatą w przygody historią życia. Umożliwia to książka autorstwa Waltera Isaacsona, w której znalazło się miejsce na młodość Jobsa, jego rozwój i to, co go ukształtowało, ale również na pokazanie tego, jak nietuzinkowa osobowość może wpłynąć na dzieje wielu ludzi.

W książce zatytułowanej „Steve Jobs” wszyscy ciekawscy znajdą również odpowiedź na intrygujące pytanie: skąd wzięła się nazwa amerykańskiego przedsiębiorstwa informatycznego, którego nikomu nie trzeba dziś przecież przestawiać.

Isaacson zatroszczył się również o to, by w jego dziele literackim nie zabrakło smaczków o charakterze Steve’a Jobsa. Czytając tę książkę, możesz wiec raz na zawsze rozwiać swoje wątpliwości dotyczące tego, jakim twórca Apple’a był szefem, jak to się stało, że nawiązał kontakty ze swoją biologiczną rodziną i co tak naprawdę ukształtowało jego zmysł estetyczny.

Umysł niepojęty - „Elon Musk. Biografia twórcy PayPala, Tesli i SpaceX”, Ashlee Vance


Na koniec historia człowieka, o którym jest i długo jeszcze będzie głośno, a wszystko to za sprawą głośnej na całym świecie chęci kolonizacji Marsa. Mowa oczywiście o Elonie Musku – najbardziej innowacyjnym przedsiębiorcy dzisiejszych czasów. Jego historia została spisana w książce „Elon Musk. Biografia twórcy PayPala, Tesli i SpaceX”, a jej twórcą jest Ashlee Vance.

To pozycja czytelnicza, która opowiada o osiągnięciach milionera z Doliny Krzemowej, który od zawsze odznaczał się geniuszem, burzliwym charakterem, determinacją i innowacyjną potęgą umysłu. W tej lekturze znaleźć można opowieść o tym, jak trudne dzieciństwo wpływa na ambicję, dlaczego porażki są największą siłą napędową, a także o tym, dlaczego oryginalność jest tym, czego powinien chwytać się każdy przedsiębiorca.

Książki, w których można znaleźć pasjonujące historie o osobach, które osiągnęły sukces, zawsze będą pozytywną motywacją. Zajrzyj do Fabryki wiedzy i zapoznaj się z życiorysami największych twórców Doliny Krzemowej.


Streszczenia wszystkich książek opisywanych na blogu znajdują się w 'Fabryce wiedzy'. Znajdziesz w nich praktyczne wskazówki i rady, które możesz zastosować w swojej pracy, biznesie lub po prostu w życiu prywatnym. Aktualnie w 'Fabryce wiedzy' znajdziesz 576 streszczeń książek, a ich liczba zwiększa się z każdym tygodniem. Jeśli chcesz możesz wypróbować 'Fabrykę wiedzy' całkowicie za darmo. Wystarczy, że założysz darmowe konto użytkownika, a otrzymasz dostęp do wersji demo 'Fabryki wiedzy', która zawiera kilkanaście streszczeń książek. Zobaczysz też pełen katalog gotowych streszczeń książek biznesowych i samorozwojowych oraz dowiesz się jakie streszczenia wkrótce pojawią się w serwisie. Aby założyć darmowe konto użytkownika - kliknij tutaj.