Załóż darmowe konto użytkownika


Nasza moc bez granic

Oddychaj pełną piersią z Tony’m Robbinsem

Masz wrażenie, że ogranicza Cię Twoja osobowość? Nic straconego – w każdej chwili możesz bowiem wrzucić piąty bieg i odblokować pełną moc swojego ciała oraz umysłu. Pomoże Ci w tym lektura Tony’ego Robbinsa, amerykańskiego doradcy życiowego. Specjalista w swoim poradniku pokazuje, jak pokonać własny strach i w końcu zacząć oddychać pełną piersią. Gotowy? Weź ostatni wdech swojej niepewności i naucz się pobierać życiowy tlen na nowo!

Twój pierwszy oddech


Tony Robbins przekonuje wszystkich czytelników do tego, że każdy może kontrolować swój mózg i zmienić sposób myślenia. Co ciekawe, według autora książki „Nasza moc bez granic”, świadomej modyfikacji można poddać również podejście do przetwarzania emocji, które z kolei przełoży się na lepsze samopoczucie osób z depresją. W tej kwestii pomocne będą techniki aktywujące lepszą pamięć i kreatywność, takie jak konkretne ruchy gałek ocznych, nad którymi również pochyla się Tony Robbins.

Amerykański doradca życiowy pokazuje, jak wielki wpływ na nasze funkcjonowanie mają codzienne umiejętności, takie jak obycie w kontaktach społecznych, zdolność słuchania czy też wykorzystywania mowy ciała. Na nasz stan emocjonalny ma wpływ naprawdę niezliczona ilość czynników, a autor niniejszej pozycji czytelniczej przekonuje, że zawsze można wykorzystać je do poprawy własnego samopoczucia i jakości życia, a także do zyskania nowych pokładów energii.

Pięć kroków do modelowania umysłu


Newralgicznym elementem książki pod tytułem „Nasza moc bez granic” jest część poświęcona pięciu krokom, które pokazują, jak modelować własny umysł. Co ciekawe, autor przedstawia je w oparciu o jedną z dyscyplin sportowych, a mianowicie o narciarstwo. Pierwszym krokiem jest znalezienie wzorca, z którego można czerpać pełnymi garściami i przeanalizowanie jego postępowania. Następnie należy wcielić wnioski w życie, a więc samodzielnie przystąpić do działania, powielając to, co wydaje nam się najlepszym podejściem do życia.

Kolejne kroki to praktyka, a więc dążenie do indywidualnego wzorca, który będzie najlepszy dla danej osoby. Pozostaje już tylko doprowadzenie własnego postępowania do perfekcji, która będzie satysfakcjonującym motorem napędowym. Ważne, aby w modelowaniu umysłu nie zrażać się porażkami – nie od razu zmiana myślenia przyniesie oczekiwane efekty, z czasem jednak upadki i trudności doprowadzą do sukcesu.

Pozostało już tylko wcielenie wypracowanej koncepcji w życie – Tony Robbins zachęca do wyruszenie na skok i przekonania się o tym, że cała praca nad sobą nie poszła na marne. Naśladowanie pewnych strategii i podejścia ludzi, na których miejscu chcielibyśmy się znaleźć, nie będzie zgubnym podążaniem za stadem, ale stworzeniem własnego sposobu na życie i odniesienie sukcesu w absolutnie każdej dziedzinie.

Jak widać, aby oddychać pełną piersią, należy zacząć od małych zmian w codziennym funkcjonowaniu, powoli wspinając się po drabinie nowej jakości życia. Najlepszym „nowym początkiem” jest skorzystanie z pomocy Tony’ego Robbinsa, która mieści się w tym zupełnie niepozornym poradniku, który będzie swoistym bodźcem motywującym.


Streszczenia wszystkich książek opisywanych na blogu znajdują się w 'Fabryce wiedzy'. Znajdziesz w nich praktyczne wskazówki i rady, które możesz zastosować w swojej pracy, biznesie lub po prostu w życiu prywatnym. Aktualnie w 'Fabryce wiedzy' znajdziesz 576 streszczeń książek, a ich liczba zwiększa się z każdym tygodniem. Jeśli chcesz możesz wypróbować 'Fabrykę wiedzy' całkowicie za darmo. Wystarczy, że założysz darmowe konto użytkownika, a otrzymasz dostęp do wersji demo 'Fabryki wiedzy', która zawiera kilkanaście streszczeń książek. Zobaczysz też pełen katalog gotowych streszczeń książek biznesowych i samorozwojowych oraz dowiesz się jakie streszczenia wkrótce pojawią się w serwisie. Aby założyć darmowe konto użytkownika - kliknij tutaj.