Załóż darmowe konto użytkownika


Potęga pewności siebie

Jak budować pewność siebie?

Któż z nas przynajmniej raz nie słyszał o Brianie Tracym? Jeden z najpopularniejszych mentorów w dziedzinie rozwoju osobistego ma na swoim koncie wiele motywujących poradników, które są niejako podaną na tacy receptą na udane życie. W jego dobytku literackim prym wiedzie pozycja: „Potęga pewności siebie. Doskonałe wyniki w każdej dziedzinie życia!”. Dlaczego Ty również powinieneś sięgnąć po tę książkę?

Jak budować pewność siebie?


To właśnie w głównej mierze od wiary we własne możliwości zależy nasz sukces. Problem w tym, że z pewnością siebie nikt się niestety nie rodzi, a jej wskrzeszenie i pielęgnowanie to ciężka, ale mimo wszystko owocna praca. Jak zacząć stawiać pierwsze kroki? Przede wszystkim należy zacząć od pozytywnego myślenia. I choć brzmi to wyjątkowo banalnie, to musisz zdać sobie sprawę z tego, że wszystko zaczyna się w Twojej głowie.

Pora na pozbycie się wszelkich blokad i strachu przed niepowodzeniem. Musisz zacząć postrzegać świat inaczej i wcale nie chodzi o to, byś nałożył na nos różowe okulary. Wystarczy, że pozbędziesz się irracjonalnych ograniczeń. Nie zastanawiaj się nad tym, co sądzą lub co zrobiliby inni, ponieważ ci „inni” nie przeżyją życia za Ciebie. Poczucie własnej wartości zaczyna się od pokonania swoich słabości.

Budowanie pewności siebie to również wyjście z własnej strefy komfortu. Konieczne jest bowiem przeanalizowanie własnych wartości i ustalenie priorytetów. Oczywiście, nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ praktycznie każdy z nas musi zmierzyć się z czymś, co można nazwać wartościowym konfliktem interesów. Czasem trzeba wybierać pomiędzy określonymi regułami życiowymi: karierą a rodziną, stabilizacją a rozwojem. Zawsze trzeba jednak stawiać na to, czego się bardziej pragnie, a nie na to, co jest korzystniejsze.

Czy znasz swoje mocne strony?


Brian Tracy przywiązuje wagę również do tego, że w budowaniu pewności siebie niezwykle pomocne może okazać się poznanie swoich mocnych stron. To kolejne wyzwanie, ciężko bowiem jest chwalić samego siebie. Nie musisz sobie jednak przysłowiowo słodzić – wystarczy, że odkryjesz swoje zalety i nauczysz się przekuwać je w sukces.

Jak odkryć w sobie mocne strony? Po pierwsze musisz znaleźć właściwą dziedzinę życia – taką, która pozwoli Ci osiągnąć spełnienie i będzie źródłem zadowolenia. Prawdziwa satysfakcja to synonim realizowania się w czymś, co sprawia przyjemność i daje poczucie szczęścia. Nie można robić czegoś wyłącznie dla pieniędzy, kwintesencją Twojego postępowania powinna być przede wszystkim pasja.

A kiedy już znajdziesz to, co Cię „kręci”, po prostu zacznij to robić i nie pozwól, żeby zabrakło Ci odwagi. Autor książki „Potęga pewności siebie. Doskonałe wyniki w każdej dziedzinie życia!” podkreśla, że odwaga jest integralną częścią potęgi pewności siebie, a więc jednocześnie kolejną mocną stroną. Często jednak wygrywa rozsądne tchórzostwo, które podpowiada, żeby wybrać pewniejszy sposób na sukces. Jest to jakaś metoda, na pewno stabilniejsza, ale nie pozwoli osiągnąć pełni szczęścia.

Serce czy rozum?


Kluczowe będzie tutaj również znalezienie kolejnej mocnej strony – każdy, kto chce być pewny tego, co robi, musi znaleźć balans pomiędzy chłodną kalkulacją a podążaniem za uczuciami. I choć na drodze z pewnością spotkasz się z wieloma przeciwnościami losu, to Brian Tracy pokaże Ci, jak je pokonać. Nie poddawaj się więc słomianemu zapałowi, nie słuchaj grona doradców, którzy mówią, że pomysł jest ryzykowny, nie przywiązuj zbytniej wagi do małych porażek. Po prostu zacznij działać.
Każdy z nas może zacząć pracować nad sobą i może to zacząć już dziś. Aby wiedzieć, jak się do tego zabrać, najlepiej zajrzeć do Fabryki wiedzy i skorzystać z porad ukrytych w dostępnych tu pozycjach czytelniczych. Budowanie pewności siebie, czyli jedna z newralgicznych dziedzin rozwoju osobistego nie jest procesem ani szybkim, ani tym bardziej prostym.

Jest jednak jedyną drogą do poczucia szczęścia i spełnienia, osiągnięcia sukcesu, realizacji założonych celów. Książka „Potęga pewności siebie. Doskonałe wyniki w każdej dziedzinie życia!” to doskonały początek, który sprawi, że Twoja pewność siebie poszybuje do góry w pozytywnie zastraszającym tempie.


Streszczenia wszystkich książek opisywanych na blogu znajdują się w 'Fabryce wiedzy'. Znajdziesz w nich praktyczne wskazówki i rady, które możesz zastosować w swojej pracy, biznesie lub po prostu w życiu prywatnym. Aktualnie w 'Fabryce wiedzy' znajdziesz 584 streszczenia książek, a ich liczba zwiększa się z każdym tygodniem. Jeśli chcesz możesz wypróbować 'Fabrykę wiedzy' całkowicie za darmo. Wystarczy, że założysz darmowe konto użytkownika, a otrzymasz dostęp do wersji demo 'Fabryki wiedzy', która zawiera kilkanaście streszczeń książek. Zobaczysz też pełen katalog gotowych streszczeń książek biznesowych i samorozwojowych oraz dowiesz się jakie streszczenia wkrótce pojawią się w serwisie. Aby założyć darmowe konto użytkownika - kliknij tutaj.