Załóż darmowe konto użytkownika


Pozytywne myślenie kluczem do sukcesu

Pozytywne myślenie na zamówienie z Napoleonem Hillem

Pozytywne myślenie przychodzi Ci z trudem? Tego typu uczucie jest doskonale znane zdecydowanej większości społeczeństwa. Nieustający stres związany z życiem prywatnym i zawodowym, pośpiech, a także teoretycznie miniona sytuacja pandemiczna i aktualnie rządzący naszym życiem kryzys gospodarczy zdecydowanie nie napawają optymizmem. Jednakże tkwienie w negatywnym marazmie do niczego nie prowadzi. Jak z niego wyjść? Można to zrobić z książką napisaną przez Napoleona Hilla.

Czym jest PMA?


Choć PMA zasadniczo może kojarzyć się z jakimś schorzeniem, to jest to jednak najlepsza „przypadłość”, która może nam się przydarzyć w dzisiejszych czasach. Skrót ten pochodzi od angielskiego zwrotu: „positive mental attitude” i oznacza pozytywny stan umysłu. Trzeba uczciwie przyznać, że optymistyczne nastawienie do życia i podążanie myślami właśnie w pomyślnym kierunku jest tym, czego brakuje zdecydowanej większości z nas. Tymczasem to właśnie pozytywny stan umysłu jest źródłem życiowego spełnienia.

Ciężko jest Ci wykrzesać przynajmniej odrobinę entuzjazmu, a co dopiero przestawić się na pozytywne myślenie? Autor książki „Pozytywne myślenie kluczem do sukcesu” ma dla swoich czytelników dobrą wiadomość: każdy z nas ma naprawdę sporo czasu na wypracowanie pozytywnego stanu umysłu, wszak, statystycznie rzecz ujmując, mamy ponad sto tysięcy godzin na to, aby wypracować swoje PMA. Nikt nie powinien jednak zwlekać aż tak długo, wszak optymistyczne nawyki można zacząć kształtować już dziś. Jak?

Ja zmienić swoje myślenie na lepsze?


Pracę nad sobą warto zacząć od postrzegania własnych problemów jako nowych możliwości. Na początek warto posilić swój umysł maksymą: za każdym wynalazkiem czy innowacją, stał problem, którym ktoś się zajął i który ktoś rozwiązał. Nic innego, jak nasze podejście dyktuje nam, w jaki sposób radzić sobie z problemami. Najwygodniejszą opcją jest poddanie się, ale takie rozwiązanie do niczego przecież nie prowadzi. Właśnie dlatego za każdym razem warto podjąć próbę zmierzenia się z wyzwaniem i znalezienie wyjścia z na pozór patowej sytuacji.

Warto również spojrzeć nieco przychylniej na samą porażkę. Należy zacząć od tego, że jeśli ktoś podjął się zwalczenia problemu, to w ogóle nie można mówić o przegranej. Niemniej warto pamiętać o tym, że niepowodzenie może przytrafić się zawsze i wszędzie. W takiej sytuacji najlepiej jest wyciągnąć lekcję, dzięki której wzrasta doświadczenie i świadomość błędów, jakie na co dzień popełniamy. Ludzie, którzy nieustannie rozwijają PMA, zawsze starają się mocniej, mają lepszą motywację, ale także lepiej znoszą porażkę.

Czego jeszcze dowiesz się z książki Napoleona Hilla?


W ‘Fabryce wiedzy’ doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że kluczem do życiowego szczęścia jest nie tylko rozwinięcie skrzydeł kariery, osiągnięcie wyznaczonych sobie celów czy znalezienie drogi, która prowadzi na szczyt własnych ambicji. Kluczem do satysfakcji jest przecież przede wszystkim poczucie spełnienia i to zarówno spełnienia zawodowego, jak i osobistego. Właśnie ten fakt jest głównym powodem, dla którego każdy powinien sięgnąć po książkę Napoleona Hilla.

Dzięki tej lekturze dowiesz się, jak osiągnąć sukces w dziedzinie, którą każdy przekreślił – zupełnie niczym bracia Wright. Odkryjesz także, jak pozytywne nastawienie mentalne pozwoliło Henriemu Fordowi zmienić świat (i swoje życie). Dowiesz się, dlaczego i w jaki sposób niepozorne bagno stało się jednym z najchętniej uprawianych sportów w Ameryce. Mocną stroną książki „Pozytywne myślenie kluczem do sukcesu” jest to, że jej treść bazuje nie tylko na teorii, ale również na praktyce innych, wymienionych wyżej osób.

Kluczem do życiowego spełnienia jest właśnie pozytywne mentalne nastawienie, które oczywiście należy połączyć z odpowiednio wyrobionymi nawykami, a także podejściem do swoich wyznaczonych celów. To właśnie te dwa czynniki pozwolą osiągnąć to, do czego nieustannie się dąży.


Streszczenia wszystkich książek opisywanych na blogu znajdują się w 'Fabryce wiedzy'. Znajdziesz w nich praktyczne wskazówki i rady, które możesz zastosować w swojej pracy, biznesie lub po prostu w życiu prywatnym. Aktualnie w 'Fabryce wiedzy' znajdziesz 581 streszczeń książek, a ich liczba zwiększa się z każdym tygodniem. Jeśli chcesz możesz wypróbować 'Fabrykę wiedzy' całkowicie za darmo. Wystarczy, że założysz darmowe konto użytkownika, a otrzymasz dostęp do wersji demo 'Fabryki wiedzy', która zawiera kilkanaście streszczeń książek. Zobaczysz też pełen katalog gotowych streszczeń książek biznesowych i samorozwojowych oraz dowiesz się jakie streszczenia wkrótce pojawią się w serwisie. Aby założyć darmowe konto użytkownika - kliknij tutaj.