Załóż darmowe konto użytkownika


ReWork

Klucz do Twojej własnej firmy według książki „ReWork”

Chcesz założyć firmę, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Skorzystaj z wiedzy tych, którzy chętnie się nią dzielą! Do tego grona zaliczają się Jason Fried i David Heinemeier Hansson, autorzy książki „ReWork”. W tej pozycji czytelniczej znajdziesz wnioski oparte na doświadczeniu w budowaniu, prowadzeniu i rozwijaniu firmy do punktu, w którym generuje ona miliony dolarów zysków rocznie. Czy nie tego właśnie potrzebujesz?

Czego potrzebujesz, żeby założyć firmę?


Wiele osób na pytanie o to, czego potrzebuje, aby założyć firmę, w pierwszym odruchu odpowiada: kapitału, zapominając jednocześnie, że tak naprawdę to pomysł dopasowany do potrzeb rynku odgrywa tutaj kluczową rolę. Warto jednak wiedzieć, że istnieje szereg czynników, o których powinien pamiętać początkujący przedsiębiorca.

Jason Fried i David Heinemeier Hansson, autorzy książki „ReWork”, podkreślają, że należy zadbać o to, by produkt lub usługa wyróżniały się na tle konkurencji i były niepowtarzalne. Jego wyjątkowość należy przez cały czas utrzymywać na możliwie najwyższym poziomie. Kolejną kluczową kwestią jest kierowanie się zasadą: mniej znaczy więcej. Każdy przedsiębiorca chce zaistnieć, jednak powinien doceniać korzyści płynące z prowadzenia niewielkiej firmy, która będzie wyróżniać się jakościową ofertą.

Dobry przedsiębiorca to również człowiek, który potrafi stworzyć komfortowe środowisko dla pracowników, w którym ludzie nie będą mieć problemów z komunikacją i praktycznie będą zarządzają sami sobą. Warto jednak pamiętać, że rozpoczęcie przygody z własną działalnością nie jest dobrym momentem na zatrudnienie całego zespołu pracowników. Miejsca pracy najlepiej tworzyć wtedy, kiedy jest to absolutnie konieczne.

Własna firma – jak to ugryźć?


Prowadzenie biznesu kojarzy się ze skokiem na głęboką wodę, a więc porzuceniem pracy na etat i rozpoczęciem prawdziwej harówki na własny rachunek, czyli pracy po 100 godzin tygodniowo, żeby tylko „wyjść na swoje” i przypadkiem nie musieć dokładać do biznesu. Taka ścieżka samodzielnej kariery sprowadzi Cię na manowce. Do drastycznych działań podchodź więc z ostrożnością i rozsądkiem.

Swoją przygodę z własną działalnością zacznij najpierw od oceny tego, jak wielki jest Twój zapał. Znajdź w tygodniu kilka godzin na to, aby popracować nad biznesplanem, poświęć trochę czasu na badanie rynku. Rób to jednak w ramach czasu wolnego – nie musisz od razu porzucać pracy i zaciągać kredytu, żeby skupić się na prowadzeniu własnej firmy. Zaczynaj od małych kroków, które doprowadzą Cię do celu szybciej niż wspomniany wcześniej skok na głęboką wodę.

Wystarczy, że wykorzystasz potencjał sprzętu, który już posiadasz, a powinieneś wiedzieć, że jest to możliwe w wielu branżach, wszak początkujący projektant wnętrz, grafik, programista czy copywriter nie potrzebuje od razu nowego laptopa – w zupełności wystarczy mu sprzęt, który posiada. Jeśli Twój biznes będzie wymagał zakupu konkretnego urządzenia, nie musisz celować od razu w wyższą półkę, możesz wybrać bardziej ekonomiczną opcję.

Jak widać, założenie własnej firmy wcale nie musi być ryzykowne ani tym bardziej kosztowne. Twoją siłą jest wiedza, dlatego też rozwijaj się na każdym kroku, sięgając po książki o tematyce biznesowej, takie jak pozycja „ReWork” autorstwa Jasoan Frieda i Davida Heinemeiera Hanssona. Kluczem do biznesowego sukcesu jest również rozsądek, dlatego nie porywaj się od razu z motyką na słońce – wystarczy, że zaczniesz od własnego ogródka.


Streszczenia wszystkich książek opisywanych na blogu znajdują się w 'Fabryce wiedzy'. Znajdziesz w nich praktyczne wskazówki i rady, które możesz zastosować w swojej pracy, biznesie lub po prostu w życiu prywatnym. Aktualnie w 'Fabryce wiedzy' znajdziesz 586 streszczeń książek, a ich liczba zwiększa się z każdym tygodniem. Jeśli chcesz możesz wypróbować 'Fabrykę wiedzy' całkowicie za darmo. Wystarczy, że założysz darmowe konto użytkownika, a otrzymasz dostęp do wersji demo 'Fabryki wiedzy', która zawiera kilkanaście streszczeń książek. Zobaczysz też pełen katalog gotowych streszczeń książek biznesowych i samorozwojowych oraz dowiesz się jakie streszczenia wkrótce pojawią się w serwisie. Aby założyć darmowe konto użytkownika - kliknij tutaj.