Załóż darmowe konto użytkownika


Znajdź swoje DLACZEGO

Dlaczego i jak prowadzić biznes?

Każdy z nas potrzebuje celu w życiu, do którego mógłby nieustannie dążyć i który byłby sensem wszystkich jego działań. Nie inaczej jest w biznesie – tutaj również zarówno początkujący przedsiębiorca, jak i właściciel świetnie prosperującej firmy każdego dnia poszukują swojej motywacji, by sięgać po więcej, robić coś lepiej i piąć się wyżej. W odkryciu biznesowych powodów, dla których każdy człowiek interesu wstaje rano z łóżka, może pomóc Simon Sinek, a dokładniej jego książka „Znajdź swoje DLACZEGO. Droga do poczucia spełnienia i wewnętrznej motywacji”.

DLACZEGO jesteś, tu gdzie jesteś?


Slogan pewnej reklamy suplementów diety brzmi: „Dziś mi się chce”! Problem w tym, że w biznesie nie wystarczy „dziś”, ani tym bardziej „chcieć”. W biznesie trzeba po prostu działać, a żeby to robić dobrze, wypadałoby znaleźć mobilizujący motor napędowy. W tym celu Simon Sinek zachęca do odpowiedzenia sobie na pytanie: Dlaczego? Dlaczego robisz to, co robisz? Dlaczego chcesz otworzyć firmę zajmującą się aranżacją wnętrz, a nie przedsiębiorstwo, które będzie produkować meble?

Mogłoby się wydawać, że te rozważania egzystencjalne nijak mają się do biznesu. Tymczasem potężne umysły potrafią przekuć je na swoją korzyść, czego dowodem jest firma Apple i jej slogan reklamowy „Think Different”, który aż krzyczy: myślimy inaczej, więc jesteśmy nowocześni, dosłownie stworzeni dla Ciebie? Nie da się ukryć, że to, bez względu na to, czy jest prawdą, czy jedynie marketingowym chwytem, po prostu działa, szczególnie patrząc na to, ile osób korzysta ze smartfonów z nadgryzionym jabłkiem.

JAK wykorzystać życiową motywację w biznesie?


Motywacja do działania w biznesie wymaga znalezienia energii, która napędza Cię w życiu prywatnym. Choć powszechnie mówi się o tym, że oddzielenie kariery zawodowej od spraw osobistych to sposób na zachowanie niezbędnej równowagi, która zapewni spokój. Oczywiście w tym twierdzeniu jest dużo prawdy, warto jednak wiedzieć, że życiowy motor napędowy można wykorzystać do zarabiania pieniędzy, czego doskonałym przykładem jest właśnie autor książki „Znajdź swoje DLACZEGO. Droga do poczucia spełnienia i wewnętrznej motywacji”.

Simon Sinek, docierając do sensu swoich działań, odkrył, że jego największą mobilizacją jest inspirowanie innych. Z człowieka, który w pewnym momencie stracił zamiłowanie do swojej pracy, stał się osobą, która, dzięki odpowiedzi na pytania: DLACZEGO jest tutaj, gdzie jest i JAK się tu znalazła, na nowo odnalazła swój kierunek w życiu prywatnym i zawodowym.

Sinek pokazuje więc, że każdy, kto chce rozpocząć swoją biznesową przygodę, w pierwszej kolejności powinien zaprzyjaźnić się z motywacją, która jest jego sensem w życiu osobistym. Aby dobrze ją wykorzystać trzeba odpowiedzieć na pytanie: Jak? Jak skupić się na jednym celu i przy okazji nie zaniedbać innych, z pozoru prozaicznych, aczkolwiek nadal obowiązkowych czynności? Jak dotrzymywać terminów? Jak zdjąć ze swoich barków ciężar prowadzenia księgowości? Jak patrzeć na kluczowe sprawy z niecodziennej perspektywy?

Biznes nie istnieje bez działania, a ten z kolei nie ma prawa bytu bez celu. Jego brak wprowadza ogólny chaos, mieszając w sferze osobistej i zaprzepaszczając budowanie kariery zawodowej. Aby więc odnaleźć swój motor napędowy, trzeba wybrać się w egzystencjalną podróż w głąb siebie i, oczywiście z pomocą książki Simona Sineka, odpowiedzieć sobie na pytania: DLACZEGO? JAK?


Streszczenia wszystkich książek opisywanych na blogu znajdują się w 'Fabryce wiedzy'. Znajdziesz w nich praktyczne wskazówki i rady, które możesz zastosować w swojej pracy, biznesie lub po prostu w życiu prywatnym. Aktualnie w 'Fabryce wiedzy' znajdziesz 576 streszczeń książek, a ich liczba zwiększa się z każdym tygodniem. Jeśli chcesz możesz wypróbować 'Fabrykę wiedzy' całkowicie za darmo. Wystarczy, że założysz darmowe konto użytkownika, a otrzymasz dostęp do wersji demo 'Fabryki wiedzy', która zawiera kilkanaście streszczeń książek. Zobaczysz też pełen katalog gotowych streszczeń książek biznesowych i samorozwojowych oraz dowiesz się jakie streszczenia wkrótce pojawią się w serwisie. Aby założyć darmowe konto użytkownika - kliknij tutaj.