Załóż darmowe konto użytkownika


Dobre nawyki

Dobre nawyki - dobre życie

Każdy z nas ma jakieś nawyki, problem w tym, że nasze przyzwyczajenia nie zawsze bywają dobre. Warto jednak nad sobą pracować, zmieniając swój tryb życia oraz swoje myślenie po to, żeby osiągnąć sukces w życiu zawodowym i poczucie szczęścia w życiu prywatnym. Aby zmieniać swoje nawyki skutecznie, warto skorzystać z rad osób, które wiedzą, jak się do tego zabrać. Doświadczeniem w tej kwestii dzielą się Brian Tracy, BJ Fogg oraz Brendon Burchard.

Brian Tracy pokaże Ci zachowania, które przyniosą bogactwo


Listy książek o nawykach, które mogą zmienić człowieka na lepsze, nie mogłaby otwierać inna pozycja niż lektura Briana Tracy’ego. „Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo”. To pozycja czytelnicza, która jest gotową instrukcją wypracowywania nawyków, które przełożą się na sukces zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Autor pokazuje także, które nawyki są najbardziej pożądane przez pracodawców, naszych członków rodziny czy po prostu przez nas samych.

Mowa tutaj między innymi o samodoskonaleniu, poszukiwaniu celu oraz cechach przywódców. Cenne informacje zyskają również przedsiębiorcy, którzy poznają nawyki milionerów, a także ambitni pracownicy, którzy z kolei dowiedzą się, jak się znaleźć na samym szczycie listy płac. Jak udowadnia Brian Tracy, to właśnie nawyki są kluczem do poczucia szczęścia i sukcesów zawodowych.

Mały-wielki początek z BJ Foggiem


Wyrabianie w sobie dobrych nawyków to długotrwały proces, dlatego też nie można od razu skakać na głęboką wodę. Potwierdzeniem tej tezy jest książka BJ Fogga pod tytułem „Mikronawyki. Niewielkie zmiany, które wiele zmieniają”. Analityk behawioralny przekonuje, że pozytywną zmianę należy zacząć od małych kroków, które powoli i bezboleśnie doprowadzą do rutyny, tym samym nie fundując sobie traumatycznej przebudowy mózgu.

Długoterminowa zmiana zaczyna się od niewielkich rzeczy. Najlepiej zacząć od rzeczy prostych, które łatwo wejdą Ci w krew. Istnieje większa szansa, że wytrwasz w postanowieniu, które nie będzie zobowiązywało Cię do drastycznych zmian. Co więcej BJ Fogg zauważa, że każdy z nas może zaprojektować bodźce, które wyzwolą nasze własne pożądane zachowania. Tę pozycję czytelniczą warto przeczytać, chociażby po to, żeby wiedzieć jak to zrobić.

Sześć nawyków do sukcesu z Brendonem Burchardem


Czym charakteryzuje się wydajność, która przyniesie Ci sukces? Brendon Burchard, jeden z najlepszych trenerów biznesowo-personalnych, w swojej książce pod tytułem „Skuteczne nawyki. Jak zwyczajni ludzie osiągają nadzwyczajne rezultaty” wskazuje sześć przyzwyczajeń, które mogą zmienić każdego człowieka w produktywnego przedsiębiorcę. Autor opiera swoje wnioski nie tylko na własnych spostrzeżeniach, ale przede wszystkim na statystykach oraz badaniach, które zostały przeprowadzone wśród najbardziej efektywnych ludzi na świecie.

Jak brzmi przepis na efektywny sukces? Jego głównym składnikiem jest znalezienie wyraźnego celu, za którym będzie się podążało. Przyda się również szczypta samoświadomości, pozytywnego spojrzenia na świat oraz sprawności fizycznej i psychicznej. Nie można zapomnieć również o umiejętności wykorzystania umiejętności, które będą napędzać motywację. Biznesową potrawę należy doprawić także dotrzymywaniem terminów, otwartością na ambicje oraz chęcią podejmowania ryzyka.

Dobre nawyki to sposób na udane życie, które będzie pasmem sukcesów i źródłem spełnienia. Warto nad sobą pracować, ale warto robić to mądrze – z książkami specjalistów, których pozycje czytelnicze znajdziesz w 'Fabryce wiedzy'.


Streszczenia wszystkich książek opisywanych na blogu znajdują się w 'Fabryce wiedzy'. Znajdziesz w nich praktyczne wskazówki i rady, które możesz zastosować w swojej pracy, biznesie lub po prostu w życiu prywatnym. Aktualnie w 'Fabryce wiedzy' znajdziesz 576 streszczeń książek, a ich liczba zwiększa się z każdym tygodniem. Jeśli chcesz możesz wypróbować 'Fabrykę wiedzy' całkowicie za darmo. Wystarczy, że założysz darmowe konto użytkownika, a otrzymasz dostęp do wersji demo 'Fabryki wiedzy', która zawiera kilkanaście streszczeń książek. Zobaczysz też pełen katalog gotowych streszczeń książek biznesowych i samorozwojowych oraz dowiesz się jakie streszczenia wkrótce pojawią się w serwisie. Aby założyć darmowe konto użytkownika - kliknij tutaj.