Załóż darmowe konto użytkownika


Dotyk Midasa

Doświadcz dotyku Midasa czyli co sprawia, że tylko niektórzy przedsiębiorcy odnoszą sukces w biznesie

Przedsiębiorcy dzielą się na takich, którzy są pewni swojego sukcesu i często się rozczarowują oraz na takich, którzy do biznesu podchodzą niezwykle sceptycznie i w większości właśnie z tego powodu rezygnują z ryzykownych kroków. I jedna, i druga grupa ma trochę racji. O tym, dlaczego niektórzy się bogacą, ale zdecydowana większość nie, piszą we wspólnej książce Donald Trump i Robert T. Kiyosaki.

Czy Twoja osobowość ma znaczenie?


Wydawać by się mogło, że to, czy jest się osobą odważną, czy wycofaną, lubiącą ryzyko, a może od niego stroniącą, nie powinno mieć wpływu na powodzenie w biznesie. Oczywiście pod warunkiem, że początkujący przedsiębiorca kieruje się przynajmniej odrobiną rozsądku. Tymczasem okazuje się, że każdy z nas rodzi się z określonymi predyspozycjami, które mogą być pomocne lub wręcz przeciwnie – będą ogromną przeszkodą.

Jak podkreślają autorzy książki „Dotyk Midasa. Dlaczego niektórzy przedsiębiorcy się bogacą, a większość nie”, siła charakteru i osobowość są kluczowymi składnikami przedsiębiorczego przepisu, który wzniesie nas na poziom dużo wyższy niż nieudane przedsięwzięcie. W związku z tym absolutnie każdy początkujący przedsiębiorca musi skupić się na pielęgnowaniu w sobie cech, które pomogą mu przebić się wśród branżowego tłumu. Warto ćwiczyć również siłę charakteru, która oscyluje nie tylko wokół potencjału i kreatywności, ale przede wszystkim umiejętności pokonania strachu.

Przedsiębiorca powinien bowiem odznaczać się również pewnego rodzaju mądrością. Oczytanie to jednak nie wszystko. Sukcesu biznesowego nie mierzy się bowiem miarą orientacji w sytuacji gospodarczej czy politycznej ani tym bardziej ocenami ze szkoły lub też licznymi certyfikatami i odbytymi szkoleniami. Mimo tego, że w szkole uczymy się dyscypliny, to niestety niezwykle często dajemy się zamknąć w ramach systemu, w którym nigdy nie osiągnie się więcej, niż praca na etat.

Tymczasem ciepła posadka jest zupełnym przeciwieństwem spektakularnego sukcesu. Owszem, taka sytuacja daje poczucie bezpieczeństwa, ale jednocześnie zamyka drzwi do rozwoju i satysfakcjonującej kariery. Jak wskazują Donald J. Trump oraz Robert T. Kiyosaki w swojej książce „Dotyk Midasa. Dlaczego niektórzy przedsiębiorcy się bogacą, a większość nie”, to właśnie szkolne łobuzy już od najmłodszych lat znają znaczenie słowa: „wyzwanie” i doskonalą się w jego podejmowaniu. Właśnie taka nieszablonowość, choć w okresie młodzieńczym może przysparzać problemów, w dorosłości dobrze rokuje na biznesową przyszłość.

Czego jeszcze dowiesz się z książki Donalda Trumpa i Roberta T. Kiyosakiego?


Czytelnicy mogą zapoznać się tutaj z charakteryzacją o społeczną rolą przedsiębiorców oraz poznać znaczenie osobowości w kwestiach biznesowych. Lwia część tej książki Trumpa i Kiyosakiego jest poświęcona także koncentracji, będącej kluczowym elementem nie tylko życia zawodowego, ale również prywatnego. Osoby, które sięgną po niniejszą lekturę, poznają również całą prawdę o relacjach biznesowych.

Cenną częścią książki „Dotyk Midasa. Dlaczego niektórzy przedsiębiorcy się bogacą, a większość nie” jest również przedmowa Marka Burnettta, w której można znaleźć informacje o tym, z czym utożsamia się dzisiejszą przedsiębiorczość, co motywuje nas do podjęcia działań przedsiębiorczych i rozwojowych, a także o tym, dlaczego warto przeczytać tę książkę. Jej treść może bowiem okazać się swoistą siłą napędową, ale również ostrzeżeniem przed typowymi błędami właścicieli firm dopiero wchodzących na rynek.

We współczesnym świecie można znaleźć dość spore grono przedsiębiorców, których warto naśladować. To w głównej mierze osoby, które odznaczają się nie tylko siłą charakteru, ale również świadomością ryzyka i chęcią jego podjęcia. Warto bowiem podkreślić, że bogactwo opierające się na prowadzeniu własnej działalności wynika także z umiejętności skoncentrowania się na wyznaczonej drodze i trwaniu w niej, aż do końca biznesowej ścieżki. Właśnie takie podejście jest synonimem odwagi.


Streszczenia wszystkich książek opisywanych na blogu znajdują się w 'Fabryce wiedzy'. Znajdziesz w nich praktyczne wskazówki i rady, które możesz zastosować w swojej pracy, biznesie lub po prostu w życiu prywatnym. Aktualnie w 'Fabryce wiedzy' znajdziesz 586 streszczeń książek, a ich liczba zwiększa się z każdym tygodniem. Jeśli chcesz możesz wypróbować 'Fabrykę wiedzy' całkowicie za darmo. Wystarczy, że założysz darmowe konto użytkownika, a otrzymasz dostęp do wersji demo 'Fabryki wiedzy', która zawiera kilkanaście streszczeń książek. Zobaczysz też pełen katalog gotowych streszczeń książek biznesowych i samorozwojowych oraz dowiesz się jakie streszczenia wkrótce pojawią się w serwisie. Aby założyć darmowe konto użytkownika - kliknij tutaj.