Załóż darmowe konto użytkownika


Nowości w Fabryce wiedzy #1

Nowości w Fabryce Wiedzy #1: Genetyka w psychologii, przyszłościowe inwestycje i relacje międzyludzkie

"Ludzie przestają myśleć, gdy przestają czytać" – powiedział kiedyś Denis Diderot, znakomity filozof, pisarz i krytyk literatury znamiennej dla dziejów ludzkich epoki literackiej, jaką jest oświecenie. Nie od dziś wiadomo, że czytanie rozwija i poszerza horyzonty. Choć w naszym serwisie znaleźć można skrupulatnie dobrane spośród setek tysięcy dzieł literackich perełki, to wśród wszystkich pozycji czytelniczych można wyróżnić lektury, które po prostu trzeba przeczytać.

"Więcej niż DNA. Geny, drobnoustroje i osobliwe moce, decydujące o tym, jacy jesteśmy", Bill Sullivan


Jestem, jaki jestem… ale co o tym decyduje? Zdecydowana większość osób uważa, że o strukturze osobowości decyduje nasze otoczenie, w jakim przyszło nam się urodzić i wychowywać, po części spychając odpowiedzialność za pewne zachowania na specyfikę środowiska czy określone pochodzenie. Tymczasem Bill Sullivan w swojej książce udowadnia, że nasza prowizoryczna wolna wola w rzeczywistości jest przysłowiową bujdą na resorach.

Książka pod tytułem "Więcej niż DNA. Geny, drobnoustroje i osobliwe moce, decydujące o tym, jacy jesteśmy" to pozycja czytelnicza, która, bazując na licznych badaniach i eksperymentach naukowych, w niezwykle zabawny, ale jednocześnie dosadny sposób pokazuje, że zarówno nasze uczucia i poglądy, jak i upodobania naszych kubków smakowych czy też skłonność do określonych używek leży w naszej genetycznej naturze.

Bill Sullivan porywa czytelnika w fascynujący świat genów, drobnoustrojów i budowy ludzkiego mózgu, którego zawiłości objaśnia niezwykle przystępnym, a czasem nawet dość ciętym i humorystycznym językiem.


"Inwestowanie w trudnych czasach", Doug Casey


Któż z nas nie chciałby bogacić się na podstawie intratnego lokowania środków finansowych? Inwestowanie, choć z pozoru polega na stworzeniu odpowiedniej strategii, jest w rzeczywistości nie lada sztuką, która wymaga od jego pasjonatów różnokierunkowego spojrzenia na światową sytuację ekonomiczną.

Jak więc inwestować tak, aby ryzyko wiązało się z realnym zyskiem, a nie z zagrożeniem w postaci utraty oszczędności życia? Świetną lekcją z pewnością będzie lektura książki Douga Caseya. "Inwestowanie w trudnych czasach" prawdziwy podręcznik finansów osobistych, którego autor w rzetelny i klarowny sposób przedstawia świat, w którym stosunkowo niewielką sumę da się przekuć w naprawdę satysfakcjonującą kwotę.

Zaletą tej pozycji czytelniczej jest przede wszystkim jej wieloaspektowość opierająca się nie tylko o doświadczenie, ale także pouczające wydarzenia historyczne, które najlepiej oddają obecną sytuację inwestycyjną czy ekonomiczną, ale również gospodarczą. To właśnie nienaganna znajomość powyższych czynników składa się na umiejętność racjonalnego i owocnego lokowania kapitału.


"Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi", Dale Carnegie


Na koniec, zupełnie abstrahując od biologicznych meandrów czy też ekonomicznych pozycji czytelniczych, prawdziwa gratka dla wielbicieli samorozwoju i doskonalenia nawiązywania kontaktów międzyludzkich. Nie da się ukryć, że nawiązywanie przyjaźni jest jedną z najbardziej pożądanych, ale jednocześnie najtrudniejszych do zrealizowania interakcji z drugim człowiekiem. Jeszcze trudniejsze jest utrzymanie tej wyjątkowej relacji.

Dzięki radom Dale’a Carnegie, autora poradnika psychologicznego uznawanego za przodownika wszystkich podręczników dotyczących poprawy jakości swojego życia pod tytułem "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" każdy z nas zda sobie sprawę, że choć pozyskanie wiernego grona przyjaciół, którzy będą z nami zarówno w dobrych, jak i w złych chwilach wymaga od nas sporo pracy, to wcale nie jest niemożliwe.

Mocną stroną tej pozycji czytelniczej jest wyważony balans pomiędzy prezentacją technik i narzędzi jednania sobie ludzi a życiowymi, niezwykle pouczającymi przykładami. Na jej przeczytaniu skorzystają nie tylko osoby nieśmiałe, które znajdą punkt zaczepienia dla swoich działań, ale również dusze towarzystwa pragnące poprawić jakość tworzonych relacji.

Dzisiejszy przegląd nowości wprowadza czytelników w różnorodność wiedzy dostępnej w serwisie licznasiebie.pl. Powyższe lektury rozwieją wątpliwości, zachęcą do pomnażania majątku poprzez inwestowanie, a także wskażą podstawowe czynniki zdobywania sympatii. Jak widać, szerokie spektrum Fabryki Wiedzy sprawia, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie.


Streszczenia wszystkich książek opisywanych na blogu znajdują się w 'Fabryce wiedzy'. Znajdziesz w nich praktyczne wskazówki i rady, które możesz zastosować w swojej pracy, biznesie lub po prostu w życiu prywatnym. Aktualnie w 'Fabryce wiedzy' znajdziesz 576 streszczeń książek, a ich liczba zwiększa się z każdym tygodniem. Jeśli chcesz możesz wypróbować 'Fabrykę wiedzy' całkowicie za darmo. Wystarczy, że założysz darmowe konto użytkownika, a otrzymasz dostęp do wersji demo 'Fabryki wiedzy', która zawiera kilkanaście streszczeń książek. Zobaczysz też pełen katalog gotowych streszczeń książek biznesowych i samorozwojowych oraz dowiesz się jakie streszczenia wkrótce pojawią się w serwisie. Aby założyć darmowe konto użytkownika - kliknij tutaj.