Załóż darmowe konto użytkownika


Czytam i się rozwijam – inspiracje biograficzne

Czytam i się rozwijam – inspiracje biograficzne

Ludzie sukcesu nie biorą się znikąd. Ich droga jest równie interesująca, jak ich majątek. Jak pokazują historie najbardziej znanych biznesmenów i inwestorów, bogactwo nie jest wynikiem szczęścia czy dobrego urodzenia, ale ciężkiej pracy, wielu wyrzeczeń i niebywałej determinacji. Każdy, kto mierzy wysoko, powinien o tym pamiętać. Na swojej krętej drodze na szczyt warto inspirować się motywującymi do działania książkami, których treść podyktowało życie wybitnych jednostek.

Ogólnikowy cel zakończony sukcesem


Pierwszą pozycją czytelniczą, jaką warto wziąć na swój motywacyjny warsztat, jest książka Marc Randolpha, amerykańskiego przedsiębiorcy technologicznego oraz współzałożyciela i pierwszego dyrektora generalnego jednej z najpopularniejszych na świecie platformy telewizji internetowej. "Netflix. To się nigdy nie uda", bo właśnie o tej książce mowa, jest opowieścią o tym, jak niepozorny start-up z Doliny Krzemowej może stać się wyjątkowo dochodowym sukcesem, który do dziś odnosi satysfakcjonujące sukcesy.

Ta historia to doskonałe świadectwo tego, że zupełnie przewrotne podejście do biznesu również może się powieść. Jak podkreśla Randolph, prawdziwe przedsiębiorcze królestwa bazują na inwestycji czasu, a nie pieniędzy – od ich wyłożenia są przecież inwestorzy. Kluczem do sukcesu jest pomysł, w który mocno wierzymy, nie zaś kapitał, którego prawdopodobnie nie mamy.

W tej książce znaleźć można nie tylko historię Netflixa, ale przede wszystkim cenne wskazówki dotyczące zarówno rozpoczęcia działalności, jak i rozwoju firmy. Autor porusza zagadnienia związane ze strategią promocji czy pozyskiwaniem klienta, ale także ze wskazówkami, którymi należy kierować się w świecie biznesu.

Falowanie bez spadania według receptury miliardera


Donald Trump – tego człowieka nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Wybitny biznesmen, osobowość telewizyjna oraz były prezydent Stanów Zjednoczonych. Przedsiębiorca, który dzięki swojemu nastawieniu, wychodzi obronną ręką z każdego kryzysu. Podczas gdy inni wróżą mu bankructwo, on wyciąga ze swoich porażek cenne lekcje i nigdy nie popełnia tych samych błędów. To postawa godna naśladowania.

W książce "Nigdy się nie poddawaj! Receptura sukcesu" Donald Trump uchyla rąbka tajemnicy związanego z własną drogą na szczyt. To pozycja czytelnicza, która doda skrzydeł każdemu początkującemu człowiekowi sukcesu, a wszystko to za sprawą przewrotnego spojrzenia na ryzyko, realnego podejścia do problemów, roli podejmowania się działań społecznych, a także tajemnic związanych z udaną negocjacją.

Dziesięć rzeczy, które są, według Donalda Trumpa, przepisem na sukces? Skupienie, parcie do przodu, wyeliminowanie ze swojego słownika każdej odmiany czasownika „poddać się”, wiara w sukces oraz własne możliwości, bycie wytrwałym, odczuwanie szczęścia, dostrzeganie okazji, koncentracja na problemach, robienie rzeczy, które naprawdę lubimy oraz niedawanie za wygraną. Dorzucimy jeszcze podpunkt jedenasty: przeczytanie niniejszej pozycji czytelniczej.

Motywacja sprzed wieku


O wartości inspirujących postaci nie decyduje moment ich działania, ale ich sukces, który do dziś odbija się echem. Doskonałym poparciem dla tego stwierdzenia jest Henry Ford – amerykański przemysłowiec, inżynier oraz założyciel Ford Motor Company. W swojej książce pod tytułem "Moje życie i dzieło" zawarł on wiele cennych wskazówek, które, choć za chwilę skończą 100 lat, nadal są odzwierciedleniem opłacalnego działania w biznesie.

To pozycja czytelnicza, która z pewnością otwiera oczy na kluczowe kwestie, takie jak podejście do bankowości, znalezienie i trzymanie się swojej przedsiębiorczej złotej myśli lub też radzenie sobie z kryzysem. Autor dużą wagę przywiązuje również do roli dobroczynności, nie zapominając również o spojrzeniu w przyszłość.

Rozwój biznesowy i osobisty to nie tylko czytanie książek motywacyjnych, to również czerpanie inspiracji z historii osób, które są lub były dokładnie tam, dokąd aktualnie zmierzamy. Ludzie sukcesu chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i przeżyciami, a my powinniśmy chwytać się każdej ich wskazówki, choćby tylko po to, żeby dokładnie ją przeanalizować i spróbować przekuć na własną korzyść.


Streszczenia wszystkich książek opisywanych na blogu znajdują się w 'Fabryce wiedzy'. Znajdziesz w nich praktyczne wskazówki i rady, które możesz zastosować w swojej pracy, biznesie lub po prostu w życiu prywatnym. Aktualnie w 'Fabryce wiedzy' znajdziesz 576 streszczeń książek, a ich liczba zwiększa się z każdym tygodniem. Jeśli chcesz możesz wypróbować 'Fabrykę wiedzy' całkowicie za darmo. Wystarczy, że założysz darmowe konto użytkownika, a otrzymasz dostęp do wersji demo 'Fabryki wiedzy', która zawiera kilkanaście streszczeń książek. Zobaczysz też pełen katalog gotowych streszczeń książek biznesowych i samorozwojowych oraz dowiesz się jakie streszczenia wkrótce pojawią się w serwisie. Aby założyć darmowe konto użytkownika - kliknij tutaj.