Załóż darmowe konto użytkownika


Jak radzić sobie z porażką (nie tylko) w biznesie

Z porażką za pan brat – biznesowo-życiowy poradnik Marcina Osmana

Świat zawodowego sukcesu w formie własnego przedsiębiorstwa w wielu pozycjach czytelniczych przedstawiany jest jako droga wymagająca, co prawda, poświęcenia, ale zawsze kończąca się happy endem. Marcin Osman postanowił podejść do tematu biznesu nieco przewrotnie, przedstawiając jego zarówno jasne, pełne świetlanej przyszłości, jak i ciemniejsze, związane z ryzykiem i klęską strony. "Jak radzić sobie z porażką (nie tylko) w biznesie" – co wyróżnia tę pozycję czytelniczą? Przede wszystkim nierobienie z porażki tematu tabu, ale także nieszablonowe sposoby radzenia sobie z niepowodzeniem, również w życiu prywatnym.

Biznesowe rozstania i powroty


Marcin Osman na własnej skórze odczuł ból porażki w postaci zamknięcia własnej działalności. Choć prowadzenie biznesu ma różne oblicza, a przedsiębiorcza karuzela w ekspresowym tempie może nas ściągnąć ze szczytu na sam dół, to o tym, jak bardzo głębokie jest dno, przekonujemy się w momencie konieczności ogłoszenia upadłości naszej firmy.

Autor książki "Jak radzić sobie z porażką (nie tylko) w biznesie" przeprowadza czytelnika przez proces zamknięcia przedsiębiorstwa zarówno ze strony formalnej, jak i logistycznej. Lwią część poświęca również dramatowi, jaki odgrywa się w głowach biznesmenów, którym przyszło zmierzyć się z porażką. W tych chwilach kryzysu przypomina także o tym, by, obok przeżywania zawodowego dramatu, zadbać swoje interesy prywatne – o środki do utrzymania oraz zdrowie psychiczne.

Samotny wśród tłumu


Duże znaczenie w poradniku Marcina Osmana ma również sfera poruszająca biznesową samotność – jak podkreśla autor tej pozycji czytelniczej, przedsiębiorca zawsze jest zdany sam na siebie. Można powiedzieć, że stanowi samotny statek na przedsiębiorczym morzu, a jego nawigacją jest jedynie jego własna intuicja. Marcin Osman uczciwie przyznaje jednak, że ciężko jest wytrzymać taką presję, dlatego też odsłania przed nami rolę mentora, który przyczynił się do jego biznesowej siły.

Jeden z najbardziej znanych polskich przedsiębiorców skupia się również na zaufaniu w kontekście prowadzenia własnej działalności. Choć każdy z nas potrzebuje oparcia i porady, w ich poszukiwaniu niezwykle łatwo jest trafić na osoby, które z naszych słabych stron uczynią skuteczną broń w walce z nami samymi i szybko powalą nas na biznesowe kolana.

Mocny biznesmen to biznesmen świadomy porażki


Książka Marcina Osmana to biznesowy poradnik, którego autor zdecydowania nie owija w bawełnę, odsłaniając przed swoimi czytelnikami zdecydowanie otrzeźwiające kulisy prowadzenia własnej firmy. Z tej książki można dowiedzieć się, jak odbijać się od przedsiębiorczego dna, jak kierować firmą tak, aby zminimalizować ryzyko poniesienia porażki, dlaczego w tej dziedzinie samoocena i pewność siebie odgrywają kluczową rolę, a także, na czym polega inteligencja finansowa oraz rozwiązywanie nieuniknionych kwestii biznesowych.

"Jak radzić sobie z porażką (nie tylko) w biznesie" to poradnik, który uzbroi nas w wiedzę dotyczącą naszej biznesowej osobowości, ale również tę odnoszącą się do istoty ćwiczenia cierpliwości, pracą nad samym sobą, zdrowego zaufania oraz realnego patrzenia na liczby i wyciągania z nich odpowiednich wniosków. Nie każdy biznes jest skazany na porażkę, ale każdy biznes, którego właściciel przeczyta książkę Marcina Osmana, jest skazany na sukces.


Streszczenia wszystkich książek opisywanych na blogu znajdują się w 'Fabryce wiedzy'. Znajdziesz w nich praktyczne wskazówki i rady, które możesz zastosować w swojej pracy, biznesie lub po prostu w życiu prywatnym. Aktualnie w 'Fabryce wiedzy' znajdziesz 581 streszczeń książek, a ich liczba zwiększa się z każdym tygodniem. Jeśli chcesz możesz wypróbować 'Fabrykę wiedzy' całkowicie za darmo. Wystarczy, że założysz darmowe konto użytkownika, a otrzymasz dostęp do wersji demo 'Fabryki wiedzy', która zawiera kilkanaście streszczeń książek. Zobaczysz też pełen katalog gotowych streszczeń książek biznesowych i samorozwojowych oraz dowiesz się jakie streszczenia wkrótce pojawią się w serwisie. Aby założyć darmowe konto użytkownika - kliknij tutaj.