Załóż darmowe konto użytkownika


Nowości w Fabryce wiedzy #2

Nowości w Fabryce Wiedzy #2: Coś dla duszy, coś dla ciała, coś dla świadomości

Staramy się, aby nasze propozycje czytelnicze były zróżnicowane. Ten fakt wynika z naszych przekonań: pragniemy dostarczyć naszym czytelnikom wielotorowe możliwości rozwojowe, które pozwolą im poszerzać własne kompetencje w dziedzinach wpisujących się w ich aktualny kanon zainteresowań. W dzisiejszym przeglądzie nowości w Fabryce Wiedzy z pewnością każdy znajdzie pozycję czytelniczą wpisującą się w jego gusta.

"Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym", Regina Brett


W nieustannym pędzie współczesnego świata, który obfituje w zmartwienia i stale podwyższony poziom stresu, warto zatrzymać się na chwilę i zrobić coś dla siebie. Regina Brett pokazuje swoim czytelnikom, jak zatroszczyć się o mentalną stronę samego siebie, a więc o własną duchowość, której istotą jest świadomość tego, że wszystko, co pozornie niemożliwe, jest w zasięgu ręki.

Właśnie ten obszar ludzkiego życia porusza książka pod tytułem "Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym", której autorka, wiedziona własnym doświadczeniem dziennikarskim i życiowym, uświadamia swoich czytelników, że każdy człowiek stąpający po Ziemi jest cudotwórcą, musi jedynie otworzyć się na ten fakt i zacząć działać.

Regina Brett w swoich 50 lekcji zawarła kwintesencję tego, jak powinno wyglądać szczęśliwe życie. Jego podstawą jest działanie, którym powinno się zastąpić bierne tkwienie w miejscu i czekanie na przysłowiowy cud. Jak to zrobić? Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę z istoty własnych marzeń, siły przekonać oraz nadziei, własnego potencjału i konieczności otarcia się na innych ludzi. Ta pozycja czytelnicza zupełnie odsuwa kwestie materialne, uświadamiając, co naprawdę oznacza życiowe spełnienie i że z pewnością nie jest to satysfakcja czysto materialna.


"Jak nie umrzeć przedwcześnie. Cała prawda o zdrowym żywieniu", Michael Greger i Gene Stone


Prawdziwe SPA dla duszy już było, pora na książkę, która zatroszczy się o kondycję naszego organizmu. Jeżeli do tej pory wydawało Wam się, że dieta wegańska to prawdziwa gehenna i wymysł ekologicznych marketingowców, Michael Greger i Gene Stone chętnie wyprowadzą Was z błędu. "Jak nie umrzeć przedwcześnie. Cała prawda o zdrowym żywieniu" to kompleksowe kompendium wiedzy, które zawiera w sobie wyjaśnienie sensu diety roślinnej, nie pomija jednak kwestii związanych z nawykami żywieniowymi oraz poradami dietetycznymi, których z pewnością nie można usłyszeć w gabinecie lekarskim.

Duet składający się z doświadczonego lekarza i cenionego pisarza pochyla się nad zagadnieniem związanym z wpływem jadłospisu na jakość, a przede wszystkim na długość naszego życia. W tej pozycji czytelniczej znaleźć można konkretne produkty, które zapobiegną rozwojowi chorób nowotworowych czy też będą doskonałym wsparciem dla naszego układu odpornościowego. Co więcej, Michael Greger i Gene Stone udzielają porad dotyczących tego, jak potęgować działanie tak zwanych superfood, a więc naturalnej, nieprzetworzonej żywności.

Autorzy poradnika "Jak nie umrzeć przedwcześnie. Cała prawda o zdrowym żywieniu" skutecznie przekonają Was do pożegnania się z niezdrową dietą na rzecz długowieczności, której sekret tkwi w warzywach, owocach, ziołach, przyprawach, orzechach i nasionach. Smacznego!


"Biurko w biurko z jełopem, Robert I. Sutton


Na koniec zupełnie zmieniamy klimat rozważań, które pojawiły się w ostatnim czasie na łamach Fabryki Wiedzy. Czy wiedzieliście, że mobbing jest zjawiskiem, którego w ostatnich latach doświadcza aż 46% pracowników biurowych i fizyczno-umysłowych? Problem ten przybliża swoim czytelnikom Robert I. Sutton, badacz w dziedzinie zarządzania opartego na faktach.

Książka pod tytułem "Biurko w biurko z jełopem" to pozycja, która porusza aspekty związane z wpływem agresji osób zajmujących stanowiska kierownicze nie tylko na pojedyncze jednostki, ale również na działanie struktur całej firmy, w której spotkać się można z prześladowaniem wynikających z różnicy wykształcenia, hierarchii ważności czy też po prostu problemów psychicznych przełożonych.

Robert I. Sutton naświetla zagadnienie mobbignu, pokazując jednocześnie, jak skutecznie wyzbyć się tego procederu. Z jej treścią powinni zapoznać się przede wszystkim właściciele biznesów zatrudniających większą ilość ludzi oraz osoby, które pełnią w przedsiębiorstwie funkcję zwierzchnika.

Jak już wspominaliśmy, prezentowane przez nas nowości zdecydowanie różnią się między sobą nie tylko tematyką, ale również sposobem przekazu wiedzy. W serwisie licznasiebie.pl stawiamy na wielokierunkowość, która pozwoli naszym czytelnikom na poszerzanie w przystępny sposób własnych kompetencji, rozwój osobisty oraz pielęgnowanie zainteresowań.


Streszczenia wszystkich książek opisywanych na blogu znajdują się w 'Fabryce wiedzy'. Znajdziesz w nich praktyczne wskazówki i rady, które możesz zastosować w swojej pracy, biznesie lub po prostu w życiu prywatnym. Aktualnie w 'Fabryce wiedzy' znajdziesz 576 streszczeń książek, a ich liczba zwiększa się z każdym tygodniem. Jeśli chcesz możesz wypróbować 'Fabrykę wiedzy' całkowicie za darmo. Wystarczy, że założysz darmowe konto użytkownika, a otrzymasz dostęp do wersji demo 'Fabryki wiedzy', która zawiera kilkanaście streszczeń książek. Zobaczysz też pełen katalog gotowych streszczeń książek biznesowych i samorozwojowych oraz dowiesz się jakie streszczenia wkrótce pojawią się w serwisie. Aby założyć darmowe konto użytkownika - kliknij tutaj.