Załóż darmowe konto użytkownika


Na drodze do sukcesu

Czytam i się rozwijam #1: na drodze do sukcesu

Każdy zasługuje na sukces, nie każdy jednak go osiąga. Bardzo często tłumaczymy to sobie gorszym od innych wejściem w dorosłość, niedostatecznymi zasobami finansowymi czy też niesprzyjającym miejscem urodzenia lub kiepskim wzorem wychowawczym. Powiedzmy sobie jasno: powyższe tłumaczenia to wierutne bzdury powtarzane niczym mantra przez osoby, którym się nie chce lub które się boją. Sukces jest w Twoim zasięgu i właśnie teraz udowodnią Ci to wielkie umysły: Kevin Kruse, Brian Tracy, a także team składający się z Ziga i Toma Ziglarów.

Sukces to czas


Nie od razu Rzym (lub Kraków, jak kto woli) zbudowano. Na sukces składają się determinacja, cierpliwość, ale przede wszystkim czas. Aby święcić triumfy, warto nauczyć się odpowiednio nim zarządzać. W tej kwestii kluczowe jest planowanie, które powinno zostać poprzedzone ustaleniem priorytetów. Realizację obowiązków z każdej dziedziny życia, również tej prowadzącej nas do wymarzonego sukcesu, zawsze zaczynamy od najważniejszych zadań, które pochłoną najwięcej naszej energii.
Warto przeanalizować sobie również nasz ramowy program dnia pod kątem tego, co rzeczywiście przybliża nas do naszego celu, a co skutecznie nas od niego oddala. Każdy, kto choć trochę przygotowuje się do rozpoczęcia przygody z osiągnięciem sukcesu, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele chwil zabiera nam na przykład przeglądanie portali społecznościowych. Niestety, niewiele osób jednak wie, ile czasu można zmarnować na odświeżanie skrzynki mailowej, które nie tylko nie wnosi niczego spektakularnego (chyba że to wiadomość o wygranej w totka albo wiedza z Fabryki Wiedzy ?), ale również skutecznie odwraca naszą uwagę od tego, co powinno być dla nas w tej chwili istotne.

O znaczeniu efektywnego zarządzania czasem w kontekście osiągania sukcesu możemy przeczytać w książce Kevina Kruse’a. Ten doświadczony przedsiębiorca doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest rozwinięcie swoich umiejętności związanych z organizacją, wyznaczaniem terminów i tworzeniem realnego kalendarza. Czytelnikom pozycji czytelniczej pod tytułem "15 tajemnic zarządzania czasem. O czym wiedzą ludzie sukcesu?" pokazuje również techniki sprzyjające wydajności oraz mądrego wykorzystywania swojej produktywności.

Mądre myślenie przekuj w mądre działanie


Oczywistym faktem jest, że droga do sukcesu wymaga od nas wykorzystywania potencjału naszego mózgu oraz nieustannego pobudzania szarych komórek do pracy. Nie chodzi jednak o rozbieranie na czynniki pierwsze każdego posunięcia czy też dokonywanie kompleksowej analizy sensowności podejmowania konkretnych działań.
Mamy tu na myśli mądre, długoterminowe myślenie, które, przekute w mądre działanie, pomoże nam osiągnąć spektakularny sukces. Po pierwsze, każdy, kto chce wybić się na wyżyny swoich możliwości, musi zastąpić mechaniczne podejście do wszystkich życiowych aspektów myśleniem kreatywnym. Czas zamienić wąskie widzenie na szeroką perspektywę, która pozwoli podejmować nam lepsze decyzje, tym samym przyczyniając się również do stawiania kroków prowadzących nas w dobrym kierunku.
Potęga umysłu to klucz do sukcesu, którego tajniki przybliży nam Brian Tracy w swoim motywacyjnym dziele literackim pod tytułem "Bądź mądrzejszy! Naucz się myśleć i działać jak ludzie sukcesu". Ta książka to poradnik, który pozwoli nam uczynić z naszego umysłu prawdziwą maszynę do zdobycia własnego szczytu.

Twój własny kod sukcesu


Pozostając przy kluczach do sukcesu, nie sposób nie wspomnieć o tym, że każde dokonanie zaczyna się od dobrego planu i w tej kwestii również warto się podszkolić. Opracowanie strategii nie tylko urzeczywistnia cel, ale również pozwala przygotować się na trudności związane z jego osiągnięciem, jednocześnie pokazując, czego jeszcze trzeba się nauczyć i ograniczając do minimum popełnianie błędów.

Planowania z powodzeniem nauczy nas rodzinny duet, na który składają się ojciec i syn. Książka pod tytułem "Urodzony zwycięzca. Znajdź swój własny kod sukcesu" autorstwa Ziga i Toma Ziglarów kompleksowo przeprowadza czytelnika przez trzy newralgiczne obszary osiągania sukcesu: planowanie zamierzonych celów, przygotowanie do jego realizacji, a także oczekiwania z niego wynikające.

Sukces to nie jest coś, co po prostu ma się we krwi. Na święcenie triumfu trzeba sobie zapracować, jednakże każdy trud jest wart tego, co czeka nas na końcu tej drogi. Aby nieco ułatwić sobie to zadanie, warto wiedzieć, jakie kroki podejmować, a jakie sobie darować. Warto w siebie uwierzyć, czytać i się rozwijać. Z takim podejściem jesteśmy skazani na sukces.


Streszczenia wszystkich książek opisywanych na blogu znajdują się w 'Fabryce wiedzy'. Znajdziesz w nich praktyczne wskazówki i rady, które możesz zastosować w swojej pracy, biznesie lub po prostu w życiu prywatnym. Aktualnie w 'Fabryce wiedzy' znajdziesz 576 streszczeń książek, a ich liczba zwiększa się z każdym tygodniem. Jeśli chcesz możesz wypróbować 'Fabrykę wiedzy' całkowicie za darmo. Wystarczy, że założysz darmowe konto użytkownika, a otrzymasz dostęp do wersji demo 'Fabryki wiedzy', która zawiera kilkanaście streszczeń książek. Zobaczysz też pełen katalog gotowych streszczeń książek biznesowych i samorozwojowych oraz dowiesz się jakie streszczenia wkrótce pojawią się w serwisie. Aby założyć darmowe konto użytkownika - kliknij tutaj.