Załóż darmowe konto użytkownika


Tajemnice start-upów

Tajemnice start-upów

Przyszłością świata biznesowego, w którym jest miejsce dla każdego, wcale nie są utarte schematy. Przez stereotypy już od kilku lat przebijają się start-upy, które są ogromną szansę dla młodych i zdolnych przedsiębiorców, nieposiadających dużego nakładu finansowego. Zaletą tego typu firm jest również ogromny potencjał rozwojowy, niezależność oraz swoboda, a także małe ryzyko. Tajemnice start-upów możesz poznać z wybitnymi jednostkami, do których zalicza się Guy Kawasaki, Reid Hoffman, Ben Casnoch i Peter Thiel.

„Sztuka rozpoczynania”, autorstwa Guy’a Kawasaki’ego


Na początek pozycja czytelnicza znanego na całym świecie amerykańskiego specjalisty od marketingu – Guy’a Kwasakiego. To książka, której czytelnicy zdobędą podstawy potrzebne do rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej, dążąc nie tylko do zysku wynikającego z prowadzenia firmy, ale również do nadania sensu swojemu biznesowi. Guy Kawasaki pokazuje, że warto skupić się zarówno na przygotowaniu dobrego biznesplanu, jak i na pozycjonowaniu firmy.

Co więcej, w książce pod tytułem „Sztuka rozpoczynania” można znaleźć informacje o tym, jak tworzyć płynność finansową, jak zbudować efektywny zespół, jak wejść w spółkę, która przyniesie wymierne korzyści finansowe, a także jak zbudować markę oraz stworzyć wysokiej jakości produkt, który bez wątpienia się sprzeda. Istotą założenia każdej firmy powinna być bowiem biznesowa wizja, a nie wyłącznie pobudki finansowe. Guy Kawasaki przekonuje swoich czytelników o tym, że wykorzystanie możliwości rynkowych i pasja to klucz do udanego biznesu.

„Jesteś start-upem”, autorstwa Reida Hoffmana i Bena Casnocha


Warto również pochylić się nad tym, jak odnieść sukces z pozycji start-upowca. Tę tajemnicę mogą nam zdradzić Reid Hoffman oraz Ben Casnocha – autorzy książki o wiele mówiącym tytule „Jesteś start-upem”. Przede wszystkim należy znaleźć biznesową przewagę, a przy jej poszukiwaniu warto kierować się swoimi atutami oraz aspiracjami, ale również realiami rynkowymi. Autorzy książki pokazują również, jak istotne jest przygotowanie skrupulatnego planu, który pozwoli na dostosowanie biznesowej koncepcji do stale zmieniającego się świata przedsiębiorczego.

Kluczową kwestią dla start-upowców powinno być również poszukiwanie okazji do wybicia się w sposób zaradny i wytrwały, ale również wykorzystanie przewagi dzięki podejmowaniu inteligentnego ryzyka. Na koniec warto wspomnieć również o potencjale zaangażowania innych osób w swój projekt – dzięki temu biznesmen może w pełni skupić się swojej firmowej wizji, ale również na znalezieniu możliwości rozwoju oraz uzyskania cennych w danej branży informacji.

„Zero to one. Notatki o start-upach”, autorstwa Petera Thiela


Na koniec nie sposób w tym miejscu nie pochylić się nad książką autorstwa Petera Thiela – jednego z najbardziej znanych, a jednocześnie najbardziej cenionych inwestorów wysokiego ryzyka. Książka „Zero to one. Notatki o start-upach” to prawdziwa skarbnica startupowej wiedzy, dzięki której przedsiębiorca może w końcu zostać kowalem własnego losu i skupić się na tworzeniu silnej marki.

Peter Thiel w swoim poradniku pochyla się również nad kwestią monopolów, które, według niego, są dobre zarówno dla firm, jak i dla społeczeństwa, ponieważ sprzyjają sytuacji na rynku. Ich podstawą natomiast są takie czynniki, jak przewaga technologiczna, efekty sieci, korzyści skali i doskonała informacja.

Postęp technologiczny, rozwój sektora biznesowego, a także wydarzenia na świecie sprawiły, że obowiązki zawodowe można wykonywać w każdym miejscu na świecie. Nie inaczej jest z prowadzeniem start-upów – prawie każdy może to robić z wygodnej pozycji fotela, nie tylko w zaciszu swojego domu, ale również na wyjeździe czy w ulubionej kawiarni.

To właśnie dzięki innowacyjnym pomysłom oraz nietuzinkowym modelom biznesowych, które są źródłem intratnego zysku, wiele osób w każdym wieku i w każdej branży może stać się panem swoich zawodowych losów. Wystarczy się odważyć, a przede wszystkim znaleźć niezbędne informacje. Przytoczone pozycje czytelnicze z pewnością będą nieocenioną pomocą.


Streszczenia wszystkich książek opisywanych na blogu znajdują się w 'Fabryce wiedzy'. Znajdziesz w nich praktyczne wskazówki i rady, które możesz zastosować w swojej pracy, biznesie lub po prostu w życiu prywatnym. Aktualnie w 'Fabryce wiedzy' znajdziesz 581 streszczeń książek, a ich liczba zwiększa się z każdym tygodniem. Jeśli chcesz możesz wypróbować 'Fabrykę wiedzy' całkowicie za darmo. Wystarczy, że założysz darmowe konto użytkownika, a otrzymasz dostęp do wersji demo 'Fabryki wiedzy', która zawiera kilkanaście streszczeń książek. Zobaczysz też pełen katalog gotowych streszczeń książek biznesowych i samorozwojowych oraz dowiesz się jakie streszczenia wkrótce pojawią się w serwisie. Aby założyć darmowe konto użytkownika - kliknij tutaj.