Załóż darmowe konto użytkownika


Jak negocjować?

Rozwiń swoje umiejętności negocjacyjne

Z pewnością nie raz widziałeś film sensacyjny z porywaczem na pierwszym planie, z którym negocjacji podejmują się doświadczeni specjaliści. Możesz więc powiedzieć, że od kuchni znasz negocjacyjne sztuczki. A czy kiedyś próbowałeś wykorzystać je w praktyce? Nie? W takim razie najwyższa pora. Posiłkuj się jednak sprawdzoną wiedzą, którą znajdziesz w poniższych pozycjach czytelniczych.

Negocjuj albo giń! O książce „Negocjuj, jakby od tego zależało twoje życie” Chrisa Vossa i Tahla Raza


Choć od negocjacji rzadko kiedy zależy Twoje życie, to jednak niezwykle często właśnie od sztuki umiejętnej pertraktacji uwarunkowany jest sukces w życiu zawodowym, ale również w sferze prywatnej. Chris Voss i Tahl Raz w swojej książce o wymownym tytule „Negocjuj jakby od tego zależało twoje życie” pokazują, że negocjacje są nieodłącznym elementem naszej codzienności, a ich powodzenie wcale nie jest uzależnione od racjonalnego myślenia czy też intelektu.

Siłą negocjacji jest bowiem zbudowanie zaufania oraz zdobycie odpowiednich informacji, które mogą okazać się skuteczną bronią. Kluczową umiejętnością jest również uważne słuchanie – to nie tylko sposób na zdobycie potrzebnej wiedzy, ale również na „rozwinięcie” nici porozumienia. Autorzy lektury wydanej w 2016 roku pokazują, że w negocjacjach każdy szczegół ma znaczenie. Podkreślają siłę tonu głosu, potęgę braku pośpiechu oraz moc zrozumienia i określenia emocji drugiej osoby. To doskonały wstęp do negocjacyjnego sukcesu.

Z zimną krwią – „Jak wygrać każde negocjacje. Nie podnosząc głosu, nie tracąc zimnej krwi i nie wybuchając gniewem” autorstwa Roberta Mayera


Nawet najlepszy negocjator nie jest nieomylny. O jego powodzeniu decyduje fakt, czy ma on odwagę przyznać się do błędu – takie motto przyświeca treści niniejszej pozycji czytelniczej, której autor pokazuje wpływ manipulacji na powodzenie negocjacji. To lektura, która udowadnia, że wygrana jest stanem umysłu, a ostateczny wynik nie zależy od tego, kto miał lepszą ofertę, ale od tego, kto kogo bardziej okręcił sobie wokół palca.

Kluczową kwestią w negocjacjach jest tak zwana miękka perswazja, której Robert Mayer poświęca pokaźną cześć książki „Jak wygrać każde negocjacje. Nie podnosząc głosu, nie tracąc zimnej krwi i nie wybuchając gniewem”. Tajemną wiedzę można zawrzeć w skrócie: LANCET, czyli lepszym kontakcie, atrybucie zgody, kwestii pod tytułem: nie tylko cena, chęci pomocy, efektywnym środku komunikacji oraz tendencyjności. Zastosowanie wszystkich technik to kwintesencja powiedzenia: wilk syty i owca cała. Ty zyskujesz to, czego oczekiwałeś, a druga strona negocjacji jest pewna, że to ona wygrała.

Robert Mayer pochyla się również nad kwestiami dotyczącymi efektywnych sposobów na dobicie targu, tempem negocjacji, a także efektem Goldberga, który doskonale oddaje zależność pomiędzy czasem poświęconym na negocjacje a ich powodzeniem. Ta książka to pozycja czytelnicza, która z pewnością zainteresuje osoby lubiące negocjacje z użyciem sprytnych, ale nie nachalnych sztuczek, prowadzących ich do celu skutecznie i w nienarzucający się sposób.

Manipulacje w negocjacjach, czyli „Pre-swazja. Jak w pełni wykorzystać techniki wpływu społecznego” Roberta B. Cialdiniego


Manipulacji ciąg dalszy, tym razem z Robertem B. Cialdinim, który pokazuje swoim czytelnikom, jak skutecznie wpływać na inne osoby, na przykład przy wykorzystaniu ich skłonności czy sposobu podejmowania decyzji. Autor książki „Pre-swazja. Jak w pełni wykorzystać techniki wpływu społecznego” uczy, jak dobierać słowa kierowane do określonej grupy społecznej oraz jak zadawać pytania, by nasunąć odpowiedzi.

Ta książka to również kompendium wiedzy o tym, jak istotną rolę w negocjacjach odgrywają emocje, oczekiwania, nastawienie, a także uprzedzenia. Dzięki tej książce z ogromnym sukcesem sprzedasz nie tylko swój produkt, ale również pomysł, który będzie przekładał się bezpośrednio na Twój komfort – wystarczy, że dostosujesz negocjacyjne sztuczki do swojego przeciwnika.

Prowadzenie negocjacji jest niczym układanie puzzli bez obrazka – „ściągę”, która przyniesie sukces, należy wykreować we własnej głowie, a później ściśle trzymać się planu. W przygotowaniu scenografii pomocne będą rady specjalistów, których książki znajdziesz w 'Fabryce wiedzy'.


Streszczenia wszystkich książek opisywanych na blogu znajdują się w 'Fabryce wiedzy'. Znajdziesz w nich praktyczne wskazówki i rady, które możesz zastosować w swojej pracy, biznesie lub po prostu w życiu prywatnym. Aktualnie w 'Fabryce wiedzy' znajdziesz 576 streszczeń książek, a ich liczba zwiększa się z każdym tygodniem. Jeśli chcesz możesz wypróbować 'Fabrykę wiedzy' całkowicie za darmo. Wystarczy, że założysz darmowe konto użytkownika, a otrzymasz dostęp do wersji demo 'Fabryki wiedzy', która zawiera kilkanaście streszczeń książek. Zobaczysz też pełen katalog gotowych streszczeń książek biznesowych i samorozwojowych oraz dowiesz się jakie streszczenia wkrótce pojawią się w serwisie. Aby założyć darmowe konto użytkownika - kliknij tutaj.