Załóż darmowe konto użytkownika


Na skróty

Czy da się osiągnąć sukces „na skróty”?

Osiągnięcie sukcesu kojarzy się z ciężką pracą, mnóstwem wysiłku i morzem poświęceń. Właśnie dlatego tak wiele osób rezygnuje z pięcia się w górę i zostaje w mniej satysfakcjonującym, ale za to bezpiecznym miejscu – zarówno zawodowym, jak i prywatnym. Czy jednak rzeczywistość naprawdę jest aż tak brutalna? Okazuje się, że, pod pewnymi warunkami, można osiągnąć sukces w mgnieniu oka. Dowodem tego faktu są bohaterowie książki: „Na skróty. Jak hakerzy, wynalazcy i gwiazdy sięgają po sukces”.

Jak znaleźć skrót, który nie będzie krętą drogą do sukcesu?


W pierwszej kolejności warto pochylić się nad kolejnymi szczeblami kariery. Czy jeśli w pośpiechu przeskakujemy po dwa schodki, to czy tak samo nie możemy zrobić z drabiną sukcesu? Jak przekonuje Shane Snow, autor książki „Na skróty. Jak hakerzy, wynalazcy i gwiazdy sięgają po sukces”, ominięcie kilku kroków wcale nie musi oznaczać obniżenia jakości tego, co osiągnęliśmy. Należy bowiem obierać taką drogę, która doprowadzi jak najszybciej do celu. Warto stawiać na wykorzystanie swojego czasu i zasobów, ale w mądry i szybki sposób.

Kroczenie utartymi ścieżkami wcale nie musi okazać się najlepszym sposobem na dojście do sukcesu. Nie zmienia to jednak faktu, że w tej podróży przyda się wsparcie specjalisty. Nie sposób nie zwrócić uwagi, że sportowcy korzystają z porad trenerów, biznesmeni natomiast mają za sobą cały sztab księgowych, doradców podatkowych i prawników. Dlaczego więc nie pójść za ich przykładem? Shane Snow stawia sprawę jasno: mentorzy mają kluczowe znaczenie dla osiągnięcia sukcesu. Pracując z ekspertem światowej klasy, zyskujesz przewagę nad innymi w swojej dziedzinie.

Na koniec trzeba wspomnieć także o tym, że droga do sukcesu, nawet jeżeli prowadzi przez dobry skrót, czasem może negatywnie zaskoczyć. Mowa tu oczywiście o porażce – choć nikt z nas nie lubi przegrywać, to jednak nie można wygrywać za każdym razem. Czasem nie da się uniknąć klęski, ale można ją przekuć w coś dobrego. Każda porażka powinna być cenną nauczką – warto wyciągnąć wnioski, nauczyć się czegoś nowego i po prostu iść dalej.

Czego jeszcze dowiesz się z książki: „Na skróty. Jak hakerzy, wynalazcy i gwiazdy sięgają po sukces”?


Autor książki „Na skróty. Jak hakerzy, wynalazcy i gwiazdy sięgają po sukces” pokazuje także swoim czytelnikom, jak ważne jest dobre poznanie dziedziny, w której zamierza się działać. Nie powinno się również bać zmiany strategii – gdy pojawiają się nowe wzorce, warto się nimi zainspirować. Dzięki temu można zrobić coś niepowtarzalnego i zaistnieć jeszcze bardziej. Należy również pamiętać o tym, jak ważna jest potęga Internetu. Wykorzystanie jego potencjału i mocy narzędzi, które zapewnia współczesnym przedsiębiorcom, jest właśnie sposobem na przeskoczenie kilku szczebli.

Osiągnięty do tej pory sukces może okazać się również wyjątkowo dobrą trampoliną, która wybija do kolejnych osiągnięć. Jednocześnie trzeba pamiętać o stałym analizowaniu własnego podejścia i stawianych kroków – w ten sposób można dostrzec błędy, które spowalniają lub też utrudniają cały proces. Kiedy bowiem staje się w obliczu zbyt wielu wyborów, moc siły woli i kreatywności drastycznie spadają. Pomocna może okazać się także rutyna, wszak znajomość następujących po sobie procesów wprowadza do codzienności spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Czy łamanie zasad zawsze jest złe? Oczywiście, że nie, pod warunkiem, iż w ten sposób nie krzywdzi się innych. Jeśli chcesz osiągnąć sukces w krótkim czasie, powinieneś przeskakiwać szczeble drabiny na szczyt przynajmniej co dwa i nie pochylać się nad mniej istotnymi kwestiami. Myślenie liniowe i tradycyjne metody biznesowe nie są wystarczająco szybkie i wydajne względem tego, co funduje nam współczesny świat. Warto więc na każdym kroku upraszczać wszystkie procesy, które można uczynić łatwiejszymi.

A jeśli szukasz wskazówek, które będą pomocne w drodze do sukcesu, powinieneś zapoznać się również z innymi pozycjami biznesowymi, które znajdziesz w ‘Fabryce wiedzy’. To jeden z najszybszych sposobów na ekspresowe doskonalenie własnych umiejętności bez utraty jakości tego procesu.


Streszczenia wszystkich książek opisywanych na blogu znajdują się w 'Fabryce wiedzy'. Znajdziesz w nich praktyczne wskazówki i rady, które możesz zastosować w swojej pracy, biznesie lub po prostu w życiu prywatnym. Aktualnie w 'Fabryce wiedzy' znajdziesz 576 streszczeń książek, a ich liczba zwiększa się z każdym tygodniem. Jeśli chcesz możesz wypróbować 'Fabrykę wiedzy' całkowicie za darmo. Wystarczy, że założysz darmowe konto użytkownika, a otrzymasz dostęp do wersji demo 'Fabryki wiedzy', która zawiera kilkanaście streszczeń książek. Zobaczysz też pełen katalog gotowych streszczeń książek biznesowych i samorozwojowych oraz dowiesz się jakie streszczenia wkrótce pojawią się w serwisie. Aby założyć darmowe konto użytkownika - kliknij tutaj.