Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 22 do 28 z 37 artykułów

Jak zbudowałem firmę

Właśnie tak wygląda biznesowa ścieżka sukcesu – recenzja książki „Jak zbudowałem firmę”

Nic nie jest równie cennym źródłem wiedzy dla początkujących przedsiębiorców, jak autentyczne historie innych przedsiębiorców. Można je znaleźć w książce pod tytułem: „Jak zbudowałem firmę. Prawdziwe historie przedsiębiorców”, której autorem jest Guy Raz. Dlaczego warto zapoznać się z niniejszą pozycją czytelniczą? Przede wszystkim dlatego, że dzięki jej treści każdy właściciel firmy może zobaczyć, jak wygląda ścieżka do biznesowego sukcesu, a jednocześnie sprawdzić, jak bardzo wyboista bywa ta droga.

Tajemnice start-upów

Tajemnice start-upów

Przyszłością świata biznesowego, w którym jest miejsce dla każdego, wcale nie są utarte schematy. Przez stereotypy już od kilku lat przebijają się start-upy, które są ogromną szansę dla młodych i zdolnych przedsiębiorców, nieposiadających dużego nakładu finansowego. Zaletą tego typu firm jest również ogromny potencjał rozwojowy, niezależność oraz swoboda, a także małe ryzyko. Tajemnice start-upów możesz poznać z wybitnymi jednostkami, do których zalicza się Guy Kawasaki, Reid Hoffman, Ben Casnoch i Peter Thiel.

Jednominutowy menedżer

Jak zostać jednominutowym menadżerem?

Smutna prawda o większości firm jest taka, że osoby piastujące kierownicze stanowiska nie są lubiane. Nie wynika to jednak z niechęci pracowników, ale z braku umiejętności zarządczych u menadżerów. A przecież to właśnie opiekunowie zespołów odpowiadają za efektywność poszczególnych działów, a tym samym za sukces całej firmy oraz dobre samopoczucie pracowników. Ken Blanchard i Spencer Johnson w swojej książce pod tytułem „Jednominutowy menedżer. Najpopularniejsza na świecie metoda zarządzania” pokazują, jak wprowadzić w swoje struktury pozytywne zmiany.

Problemy w pracy

Pożegnaj się z problemami w pracy

Mówi się, że nikt z nas nie pracuje dla przyjemności, choć trzeba szczerze przyznać, że codzienne siadanie za biurkiem wyłącznie w celach zarobkowych na dłuższą metę z pewnością będzie męczące. Każdy z nas miewa gorsze i lepsze dni w życiu zawodowym, ale okazuje się, że problemy w pracy można zażegnać dzięki różnym sposobom, które w swoich książkach pokazują Bruce Daisley, Jason Fried oraz David Heinmeier Hansson.

Po pierwsze: Złam wszelkie zasady

Złam wszelkie zasady i zostań najlepszym menedżerem

Curt Coffman to stały konsultant przy Instytucie Gallupa do spraw tworzenia wydajnych miejsc pracy nastawionych na klienta. Marcus Buckingham pracował w tymże Instytucie przez 17 lat i zajmował się tam badaniami nad najlepszymi menedżerami, kierownikami oraz przedsiębiorstwami. Obydwaj panowie byli związani z badaniami w ramach Zarządzania Miejscem Pracy przy Instytucie Gallupa. Książka „Po pierwsze: Złam wszelkie zasady. Co najwięksi menedżerowie na świecie robią inaczej” jest wynikiem ich pracy nad zebranym bogatym materiałem empirycznym. Celem autorów było znalezienie i ustalenie cech wielkiego menedżera, który poprowadzi firmę do sukcesu.

Niskobudżetowy startup

Niskobudżetowy startup czyli dlaczego nie potrzebujesz wiele, żeby wystartować z biznesem

Wielu z nas marzy o rozwoju własnej działalności, jednak ciężko jest nam skończyć z pozorną stabilizacją, którą daje praca na etacie. Książka „Niskobudżetowy startup czyli dlaczego nie potrzebujesz wiele, żeby wystartować z biznesem” Chrisa Guillebeau to idealna pozycja dla osób wahających się pomiędzy biznesowym rozwojem a zawodowym postojem. Treść niniejszego poradnika opiera się na badaniach przeprowadzonych z udziałem pięćdziesięciu przedsiębiorców, którzy otworzyli własne firmy za zaledwie kilkaset złotych.

Od dobrego do wielkiego

Jak z dobrej firmy stworzyć firmę wielką?

Jeżeli szukasz rzetelnego źródła dotyczącego tego, jak osiągać sukces biznesowy i jakie są jego tajniki, to dobrze trafiłeś. Chociaż książka „Od dobrego do wielkiego” liczy sobie już prawie dwadzieścia lat, to jednak opisane w niej rezultaty badań przeprowadzonych przez autora oraz jego zespół nie pozostawiają złudzeń – nawet lata niepowodzeń nie muszą zamykać drzwi do spełnienia biznesowego. Poznaj przyczyny, dla których różnorodne spółki w końcu wypłynęły na rentowne wody.