Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 15 do 21 z 44 artykułów

Na skróty

Czy da się osiągnąć sukces „na skróty”?

Osiągnięcie sukcesu kojarzy się z ciężką pracą, mnóstwem wysiłku i morzem poświęceń. Właśnie dlatego tak wiele osób rezygnuje z pięcia się w górę i zostaje w mniej satysfakcjonującym, ale za to bezpiecznym miejscu – zarówno zawodowym, jak i prywatnym. Czy jednak rzeczywistość naprawdę jest aż tak brutalna? Okazuje się, że, pod pewnymi warunkami, można osiągnąć sukces w mgnieniu oka. Dowodem tego faktu są bohaterowie książki: „Na skróty. Jak hakerzy, wynalazcy i gwiazdy sięgają po sukces”.

Dotyk Midasa

Doświadcz dotyku Midasa czyli co sprawia, że tylko niektórzy przedsiębiorcy odnoszą sukces w biznesie

Przedsiębiorcy dzielą się na takich, którzy są pewni swojego sukcesu i często się rozczarowują oraz na takich, którzy do biznesu podchodzą niezwykle sceptycznie i w większości właśnie z tego powodu rezygnują z ryzykownych kroków. I jedna, i druga grupa ma trochę racji. O tym, dlaczego niektórzy się bogacą, ale zdecydowana większość nie, piszą we wspólnej książce Donald Trump i Robert T. Kiyosaki.

Przeszkoda czy wyzwanie?

Jak przekuć porażkę w sukces?

Czy problem może być sukcesem? Okazuje się, że tak, wystarczy tylko zapoznać się z treścią książki pod tytułem: „Przeszkoda czy wyzwanie? Stoicka sztuka przekuwania problemów w sukcesy” autorstwa Ryana Holidaya. To pozycja czytelnicza, która przybliża meandry filozofii stoickiej. Jej treść opiera się na analizie inspirujących historii, których bohaterowie z przysłowiowych kłód rzucanych pod nogi zbudowali drabinę do sukcesu zarówno w życiu osobistym, jak i prywatnym.

Szef wymagający i wyrozumiały

I Ty możesz zostać przywódczym bohaterem w swoim zespole

Czy to, że pracownicy nie lubią swojego szefa, musi być regułą? Oczywiście, że nie, wystarczy tylko, że ci pierwsi wyzbędą się uprzedzeń, natomiast ci drudzy postawią na ludzkie podejście do swoich podwładnych. Nad tym, jak zachować ludzkie oblicze, a jednocześnie efektywnie zarządzać zespołem, pochyla się w swojej książce „Szef wymagający i wyrozumiały. Jak skutecznie zarządzać, nie tracąc ludzkiego oblicza” Kim Scott – menadżerka prawdziwych gigantów technologicznych, do których zalicza się Google, Twitter czy Dropbox.

Do zobaczenia na szczycie

Osiągnij sukces osobisty i znajdź się na szczycie

Już nieraz słyszało się tu i tam, że należy być ciągle w ruchu. Stanie to właściwie cofanie się, to marazm, a w spokoju dobrze jest zastygnąć jedynie na chwilę. Kierunki wyznacza się różne: wzwyż, do przodu, dookoła, itp. A przy tym pojawiają się rady: bądź lepszy od innych, walcz o swoje, nie daj się. Ogólnie nadal funkcjonuje idea wiecznego doskonalenia się. Dobrze to oddaje metafora wspinaczki na szczyt, do której odwołuję się tytuł książki Zig Ziglara „Do zobaczenia na szczycie”. Płynie z niego zachęta do aktywizmu i to właśnie dla niespokojnych, ruchliwych osób jest ona przeznaczona. Jej autorem jest amerykański pisarz, mówca motywacyjny, wytrawny propagator pozytywnego myślenia, budowania zdrowych relacji i samodoskonalenia się. Książka zawiera sugestie określonych wartości, które mają nas na ten szczyt zaprowadzić. No to ruszajmy w drogę!

Sztuka odpuszczania

Pokonać strach

A więc życie to nie jest kwestia przypadków czy zbiegów okoliczności? Jest to wynik naszych wyborów i decyzji na drodze do wartości nad wartościami: wolności, miłości, mądrości, dobra, itp.? Tylko kto na początku drogi będzie wiedział, co wybrać, czy jak trafić w dziesiątkę? Nie można odrzucić elementu błądzenia i zagubienia. A jeśli ktoś zakręcić się na amen, to wyjdzie z tego obronną ręką? Pat Flynn ma na to twierdzącą odpowiedź, którą zawarł w swojej książce „Sztuka odpuszczania. Jak zamieniłem panikę na starcie w sukces na mecie”. Można ją zamknąć w znanych słowach: przekuj porażkę w sukces i na własnym przykładzie pokazuje, jak to zrobić. Szczerze, to chciałabym, aby odwracanie kota ogonem wszystkim nam wyszło na dobre, dodam jeszcze, że zawsze.

Nigdy się nie poddawaj

TRUMPolina do sukcesu

Donalda Trumpa można wielbić albo wyjątkowo nie lubić, nie da się jednak zaprzeczyć, że czterdziesty piąty, były już prezydent Stanów Zjednoczonych, osiągnął w swoim życiu spektakularny sukces. Mowa tu nie tylko o zaszczytnym stanowisku, na którym swego czasu zasiadał, ale również o pozycji przedsiębiorczej, która robi wrażenie na każdym początkującym i doświadczonym biznesmenie. Gdzie tkwi sekret jego receptury sukcesu?