Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 8 do 12 z 12 artykułów

Polscy milionerzy - Lech Kaniuk, Ted Witkowicz, Jan M. Fijor

Czytam i się rozwijam: polscy milionerzy

Myślenie o tym, że milionowe kwoty nigdy nie będą saldem na Twoim koncie, z pewnością nie doprowadzi Cię do bogactwa. Gromadzenie majątku zaczyna się nie tylko od wiedzy czy umiejętności, ale również od wiary – w sukces, w siebie i we własne możliwości. Bez przekonania o własnej potędze umysłu ani Tad Wikowicz, ani Lech Kaniuk nie mogliby sobie pozwolić na to, abyś Ty, Drogi Czytelniku, poznawał ich inspirujące historie i zauważył miliony, które są na wyciągnięcie Twojej ręki.

Jak stać się doskonałym mówcą i rozmówcą

Wspinaj się po szczeblach słowa – recenzja książki Dale’a Carnegie

Wizja publicznego wystąpienia wywołuje ciarki na Twoich plecach? A czy wiesz, że umiejętność przemawiania, która porwie tłumy, jest podstawową zdolnością, którą powinien posiąść każdy, kto chce odnieść biznesowy i finansowy sukces? Jeżeli więc planujesz osiągnąć spektakularny sukces, obowiązkowym elementem winna być nauka tego, jak uczynić ze słowa jedną ze swoich największych mocy. Pomoże Ci w tym Dale Carnegie, a dokładniej jego książka o tym, jak stać się doskonałym mówcą, ale i rozmówcą.

Siła woli to mit

Siła woli to mit? No, no…

Benjamin Hardy to autor, który znany jest z wypowiedzi na temat samodoskonalenia się, motywacji i przedsiębiorczości. Trafiłam na jego książkę „Siła woli to mit” akurat w momencie, kiedy mojej silnej woli narzuciłam kilka zadań do spełnienia, a tu strzał prosto w serce: silna wola to mit! Odebrałam to jako prowokację i zaraz zaczęłam poszukiwać racjonalnych powodów takiego potraktowania silnej woli. Toż to przecież skandal oczywisty. A co zrobić z niedokończonymi postanowieniami noworocznymi? Jak potraktować długofalowy program porzucenia złych nawyków? Silna wola nie wystarczy?! Ba, przeszkadza w rozwoju osobistym, stanowiąc swoisty łańcuch powstrzymujący! Nie wierzę!

Droga na szczyt

Bądź gotowy i wyruszaj już dziś

K. Anders Ericsson to szwedzki uczony, profesor psychologii na Florida State University. Swoje badania opierał między innymi na wynikach prac naukowców i ekspertów w dziedzinach: medycyna, muzyka, szachy i sport. Koncentrował się na rozszerzonej praktyce celowej (na przykład: praktyka wysokiej koncentracji poza strefą komfortu). Jego badania pomagają naukowcom zrozumieć i przewidzieć celową praktykę i wydajność ekspertów.