Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 239 do 245 z 249 artykułów

Czego nie można kupić za pieniądze

Tam, gdzie kończy się moralność, zaczyna się… myślenie rynkowe

Jak daleko dla większego zysku może posunąć się przedsiębiorca? Jakie finansowe granice może przekroczyć konsument, którego nadrzędnym celem jest komfortowe zaplecze medyczne? Jak dowodzi Michael J. Sandel, dzisiejszym światem rządzą już nie tylko pieniądze, ale również pozbawione szeroko pojętej moralności myślenie rynkowe. Przed Wami pozycja czytelnicza, z którą powinien zapoznać się zarówno każdy konsument, jak i każdy przedsiębiorca.

Droga na szczyt

Bądź gotowy i wyruszaj już dziś

K. Anders Ericsson to szwedzki uczony, profesor psychologii na Florida State University. Swoje badania opierał między innymi na wynikach prac naukowców i ekspertów w dziedzinach: medycyna, muzyka, szachy i sport. Koncentrował się na rozszerzonej praktyce celowej (na przykład: praktyka wysokiej koncentracji poza strefą komfortu). Jego badania pomagają naukowcom zrozumieć i przewidzieć celową praktykę i wydajność ekspertów.

Czarny łabędź

Czarny Łabędziu - wiem, że istniejesz

Nassim Nicholas Taleb jest amerykańskim (pochodzenia libańskiego) ekonomistą, filozofem, człowiekiem bardzo gruntownie wykształconym o rozległej wiedzy. O takich ludziach możemy, bez cienia kłamstwa, powiedzieć erudyta. Studiował nauki przyrodnicze, tytuł doktora zdobył w dziedzinie zarządzania, a obecnie jest profesorem na Nowojorskim Uniwersytecie. Napisał także książki: "Czarny łabędź. Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem" oraz "Antykruchość. O rzeczach, którym służą wstrząsy".

Biblia inwestowania

Jak skutecznie pomnażać majątek czyli recenzja książki "Biblia inwestowania"

Czytając drugą cześć tytułu książki "Biblia inwestowania. Potężne techniki pomnażania majątku", mam wrażenie, jakbym zdobyła dostęp do rytuałów magicznych przynoszących bogactwo. Nic z tego, trzynastu ludzi pisze o tym, jak zdobyli majątek i właśnie odbierają swoim zabiegom magię, a pokazują na własnym przykładzie, realistyczne i zdroworozsądkowe podejście. Wobec tego z pokorą wczytuję się w przedstawione historie i analizuję rady.

Jak radzić sobie z porażką (nie tylko) w biznesie

Z porażką za pan brat – biznesowo-życiowy poradnik Marcina Osmana

Świat zawodowego sukcesu w formie własnego przedsiębiorstwa w wielu pozycjach czytelniczych przedstawiany jest jako droga wymagająca, co prawda, poświęcenia, ale zawsze kończąca się happy endem. Marcin Osman postanowił podejść do tematu biznesu nieco przewrotnie, przedstawiając jego zarówno jasne, pełne świetlanej przyszłości, jak i ciemniejsze, związane z ryzykiem i klęską strony. "Jak radzić sobie z porażką (nie tylko) w biznesie" – co wyróżnia tę pozycję czytelniczą? Przede wszystkim nierobienie z porażki tematu tabu, ale także nieszablonowe sposoby radzenia sobie z niepowodzeniem, również w życiu prywatnym.