Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 218 do 224 z 249 artykułów

Obudź w sobie olbrzyma

Olbrzymie, powstań, już czas!

Żyję sobie jak żółwik w pancerzyku, rzadko wystawiam antenki na zewnętrzny świat, bo zwyczajnie nie przepadam za nim, z wiekiem staję się zgorzkniały, niechętny wszystkiemu, co nowe, codziennie w myślach ćwiczę, jak tu dokopać tym, co śmieją się, są zadowoleni, spontaniczni i otwarci na ludzi. Po co pokazują, że cieszą się swoim życiem? Niech im będzie tak samo jak mnie: nudno, szaro i byle jak. Jaśniejszą myślą jest czekanie na wróżkę, rycerza na białym koniu, czy złotą rybkę, którzy razem albo każde z osobna odmienią moją egzystencję. I teraz właśnie przypadkowo wpada mi do rąk książka Tony Robbinsa: Obudź w sobie olbrzyma. To ja sam mam być tym magiem od siedmiu boleści, czy jakąś oczadziałą wróżką? Nigdy w życiu! Jeszcze czego!

Fastlane Milionera: Złam kod bogactwa

Bądź niekonwencjonalnym milionerem z M. J. DeMarco

Bogactwo to ciężka praca na kilka etatów, skrupulatne oszczędzanie każdej zarobionej złotówki, odmawianie sobie nawet najmniejszej przyjemności i prób inwestowania? Czy tak właśnie wygląda historia życia milionera? Powyższa strategia rzeczywiście odzwierciedla konwencjonalny sposób na zgromadzenie majątku. Problem w tym, że utarty schemat nie zawsze doprowadzi Cię tam, gdzie chcesz być. Czy warto podążać ścieżką wydeptaną przez miliony, spośród których udało się niewielu, czy też przecierać nowe szlaki, których niestandardowość jest przepisem na sukces?

Gotowi na start

Gotowi na start czyli zakładamy własny biznes

Pat Flynn to mocna postać na scenie biznesu. Na blogu, podcastach, w książkach udziela rad, które się sprawdzają w rzeczywistości - w jego przypadku, jak i czytelników, którzy mu zawierzyli. Dla wielu ludzi jest inspiracją i warto go posłuchać i poczytać. Tak uczynił Michał Szafrański, nasz ekspert od oszczędzania, który słuchając rad Flynna, przebiegł maraton i otworzył dobrze prosperującą własną firmę. A cóż w tym takiego wielkiego? Powiedzą co niektórzy. Otóż Michał miał wypadek, złamane obie nogi, przez dłuższy czas jeździł na wózku inwalidzkim. Poddał się drogiej kuracji, przeszedł operacje, morderczą rehabilitację i stanął na nogi, a nawet przebiegł maraton. Podniósł się też życiowo, zmienił pracę, założył firmę, a postępował zgodnie z radami Pata opisanymi w książce "Gotowi na start". Panowie znają się i są dla siebie inspiracją.

Inteligentny inwestor

Oswajamy świat inwestycji wartościowych

Prawie każdy stojąc przed nieznaną krainą, odczuwa lekką ekscytację, zaciekawienie i chęć przeżycia przygody, koniecznie bezpiecznej, przynoszącej dużo doświadczeń. Pozytywne wrażenie przynosi wiadomość, że jest to najlepsza książka o inwestowaniu wartościowym. Druga to informacja, że została napisana w 1949 roku i do dziś jest cennym przewodnikiem w krainie biznesu. Wprowadzenie do niej napisał Warren Buffett, a ponadto książka została zaktualizowana przez Jasona Zweiga. Zawiera zatem naprawdę szeroki zakres treści. Warren Buffet zaznaczył, że ta książka jest mu bardzo bliska i aktualna do dziś, a autor książki zaznaczył, że nie trzeba mieć wysokiego IQ, żeby być dobrym i inteligentnym inwestorem.

7 nawyków skutecznego działania

Zrób to sam

A co takiego? Ogarnij swoje życie zgodnie z podpowiedziami. Nie mówię, że to jest proste czy łatwe. Sam to ocenisz, ale najpierw powinieneś je poznać. Już słyszę protest, chwila, ja nie mówię, że musisz, ale przecież możesz, tym bardziej, że te nawyki znasz i nawet stosujesz je w życiu, a to ułatwi sprawę.

Kwadrant przepływu pieniędzy

Wpisani w kwadrant?

Z mojej przygody z ekonomią wynoszę jeden zasadniczy wniosek: dzieci i młodzież nie są świadome jej praw. Dlaczego? A któż to wie? A może nie ma kto ich tego uczyć? Po stracie zaufania do ekonomii socjalistycznej czy politycznej pozostała luka trudna do wypełnienia. Socjalistyczne spojrzenie kazało przypisać ekonomii politycznej jedynie słuszną rację i takie znaleźć dowody, które to potwierdzą. Fałszowanie prawidłowości, naciąganie wyników gospodarczych, oczywiste kłamstwa, w które już nikt nie chciał wierzyć - oj, ciężko było być ekonomistą socjalistycznym. Do tego czasy Solidarności i pierestrojki obnażyły bolesną prawdę: ekonomia jest jedna! Aby dojść do tych prawd, trzeba było sporo czasu na wyczyszczenie stajni Augiasza, a była to trudna i daleka droga.

Antykruchość

Czy jeszcze umiemy żyć w niepewności? Recenzja książki "Antykruchość" Nicholasa Nassima Taleba

Współczesny człowiek nie potrafi żyć bez sprawowania kontroli nad wieloma aspektami swojej codzienności. Mamy poczucie, że musimy wiedzieć wszystko o wszystkich i wszystkim. W tym nadzorczym pędzie sprzyja nam rozwój społeczny i postęp technologiczny – to te czynniki pozwalają nam ingerować w dziedziny, w które nigdy nie powinniśmy zapędzać się tak daleko, w innym razie możemy nawet nie spostrzec nieuchronnie zbliżającej się katastrofy. Zastanówmy się: czy przeciwieństwo kruchości zawsze będzie czymś dobrym?