Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 78 do 84 z 139 artykułów

Zero to one

Start-up - co powinieneś o nim wiedzieć?

O start-upach można powiedzieć naprawdę wiele, ale jedno jest pewne – ich popularność stale rośnie. Każdy, kto chce rozpocząć przygodę z modelem biznesowym, który z założenia ma być źródłem zysku i możliwością rozwoju, powinien wiedzieć, że sukces start-upu nie jest kwestią szczęścia. Przede wszystkim należy pamiętać, że jest to sposób biznesu, w którym należy rzucić wyzwanie utartym konwencjom, a przede wszystkim pozbyć się myślenia zgodnie z utartymi schematami. Jak to zrobić?

Firma, czyli Ty

Małe jest piękne

Kto nie chce być zdrowy, bogaty i szczęśliwy? A można być nieszczególnie bogatym i też szczęśliwym? Książka Paula Jarvisa „Firma, czyli Ty” przekonuje, że tak. Małe przedsiębiorstwo, jednoosobowa firma może być skrojona na naszą miarę i przynosić wystarczające dochody dla właściciela i pracowników, jeśli ich posiada. Nie trzeba gonić za rekinami biznesu, ani pracować na granicy pracoholizmu i można też żyć. To coś dla mnie!

Wielka czwórka. Ukryte DNA: Amazon, Apple, Facebook i Google

Cztery firmy, które wpłynęły na kształt dzisiejszego świata

Zarówno starsze, jak i młodsze pokolenia z pewnością pamiętają lub też znają z opowieści przygody bohaterów filmu akcji o wymownym tytule: „Fantastyczna czwórka”. Okazuje się, że również współczesny i zupełnie realny świat ma swoich nie zawsze pozytywnych bohaterów, których Scott Galloway określa mianem Wielkiej Czwórki. Mowa tu o potęgach ery cyfrowej, a więc o firmach Amazon, Apple, Facebook i Google. Gdzie tkwi ich sekret?

Jak zbudowałem firmę

Właśnie tak wygląda biznesowa ścieżka sukcesu – recenzja książki „Jak zbudowałem firmę”

Nic nie jest równie cennym źródłem wiedzy dla początkujących przedsiębiorców, jak autentyczne historie innych przedsiębiorców. Można je znaleźć w książce pod tytułem: „Jak zbudowałem firmę. Prawdziwe historie przedsiębiorców”, której autorem jest Guy Raz. Dlaczego warto zapoznać się z niniejszą pozycją czytelniczą? Przede wszystkim dlatego, że dzięki jej treści każdy właściciel firmy może zobaczyć, jak wygląda ścieżka do biznesowego sukcesu, a jednocześnie sprawdzić, jak bardzo wyboista bywa ta droga.

Tajemnice start-upów

Tajemnice start-upów

Przyszłością świata biznesowego, w którym jest miejsce dla każdego, wcale nie są utarte schematy. Przez stereotypy już od kilku lat przebijają się start-upy, które są ogromną szansę dla młodych i zdolnych przedsiębiorców, nieposiadających dużego nakładu finansowego. Zaletą tego typu firm jest również ogromny potencjał rozwojowy, niezależność oraz swoboda, a także małe ryzyko. Tajemnice start-upów możesz poznać z wybitnymi jednostkami, do których zalicza się Guy Kawasaki, Reid Hoffman, Ben Casnoch i Peter Thiel.

Księga motywacji, inspiracji i magii Napoleona Hilla

Potęga myślenia

Wiele razy słyszeliśmy, że wszystko zależy od nas samych, że to, co najważniejsze w naszym życiu rodzi się w głowie. Próbujemy dogadać się ze świadomością i z podświadomością, ale nie jest lekko. Czasami robimy dobrą minę do zlej gry, a czasami czujemy się nie tylko rozczarowani, ale i oszukani, bo nic nam nie wychodzi. No to zajrzyjmy do naszej głowy. I co tam znajdujemy? Stres, obawy, niewiarę w siebie i w możliwość sukcesu. Nie oszukujmy się, dopuściliśmy do tego, że wyhodowaliśmy kłębowisko negatywnych myśli i, co gorsze, wciąż je pielęgnujemy. Po co? Chyba żeby, broń Boże, nie odnieść sukcesu!

Jednominutowy menedżer

Jak zostać jednominutowym menadżerem?

Smutna prawda o większości firm jest taka, że osoby piastujące kierownicze stanowiska nie są lubiane. Nie wynika to jednak z niechęci pracowników, ale z braku umiejętności zarządczych u menadżerów. A przecież to właśnie opiekunowie zespołów odpowiadają za efektywność poszczególnych działów, a tym samym za sukces całej firmy oraz dobre samopoczucie pracowników. Ken Blanchard i Spencer Johnson w swojej książce pod tytułem „Jednominutowy menedżer. Najpopularniejsza na świecie metoda zarządzania” pokazują, jak wprowadzić w swoje struktury pozytywne zmiany.