Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 15 do 21 z 36 artykułów

Zrozumieć Bitcoina

Jak zrozumieć Bitcoina?

Dziś wartość Bitcoina wynosi lekko ponad 236 tysięcy złotych (w dniu pisania tego artykułu). Aż ciężko uwierzyć, że na początku swojej kariery notowania tej kryptowaluty nie przekraczały nawet jednej złotówki. Dziś Bitcoin to prawdziwa potęga, ale, aby zacząć czerpać z niego zyski, najpierw trzeba go zrozumieć. Może w tym pomóc książka napisana przez Roberta P. Murphy’ego oraz Silasa Barta.

Jak inwestować w złoto i srebro?

Będę bogaty, gdy zainwestuję w złoto i w srebro?

To książka bardzo na czasie. Przyda się każdemu, kto chce ratować środki, które już posiada lub chce zainwestować. W obliczu szalejącej inflacji i zaangażowania banków centralnych w gospodarkę w kryzysie, warto przyjrzeć się złotu i srebru jako w miarę bezpiecznej przystani naszych zasobów. Książka Michaela Maloney’a „Jak inwestować w srebro i złoto” przyda się jako praktyczny poradnik.

Inflacja. Wróg publiczny nr 1

Inflacyjny wróg atakuje – poznaj jego potęgę z Henry’m Hazlittem

Mamy początek listopada, a inflacja w Polsce galopuje w zastraszającym tempie – przekroczenie 7% jest wyłącznie kwestią czasu. Czy na pewno wszyscy obywatele naszego kraju zdają sobie sprawę, co to oznacza? Wokół mówi się o wzroście cen – paragony zaczynają opiewać na niebywałe sumy, a kierowcy łapią się za głowę za każdym razem, kiedy odwiedzają stacje benzynowe. Warto jednak bliżej poznać zjawisko inflacji. Pisze o niej Henry Hazlitt, który w książce „Inflacja. Wróg publiczny nr 1” jasno odpowiada na pytanie: kto jest winny zaistniałej sytuacji?

Inwestowanie w jednej lekcji

Jak nauczyć się inwestować w jednej lekcji

Zanim rozpoczniesz inwestowanie swojego kapitału, warto poszukać dobrych źródeł, które mogą przynieść zysk. Do takich należy giełda. Trzeba jednak pamiętać, że giełda to rodzaj żeński, a więc jest kapryśna, zmienna i nieprzewidywalna. Związek z nią może być arcyciekawy, ale wymaga cierpliwości, pochłania prawie całą uwagę i trzeba mieć, oprócz rozumu, także sporo odwagi i szczęścia. Książka Marka Skousena „Inwestowanie w jednej lekcji” daje czytelnikowi wiedzę o tym, co można, a nawet trzeba zrobić, aby nasze działanie było w miarę logiczne. Niestety, na bycie szczęściarzem nie znajdziemy recepty, a szkoda.

Warren Buffett's Ground Rules

Strategiczna przewaga na giełdzie z Warrenem Buffettem

Wydaje Ci się, że giełda to trudna „zabawa”? Rzeczywiście, masz rację. Nie oznacza to jednak, że dzięki niej nie można osiągnąć finansowego sukcesu. Kto z ludzi, którzy dzisiaj mogą cieszyć się sporą ilością zer na koncie, nie podejmował ryzyka? Ty również powinieneś przybrać maskę inwestora, a w tym, aby być wystarczająco dobrym w swojej roli, może Ci pomóc Jeremy C. Miller, autor konkretnego poradnika o działaniach Warrena Buffetta, które doprowadziły go do tytułu największego inwestora na świecie.

Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie

Możesz być bogaty, ale możesz być też biedny - to siedzi w Twojej głowie

Któż z nas nie marzy o wielkim bogactwie, które pozwoli mu wieść życie, o jakim zawsze fantazjował? Tego typu pragnienia w większości są jednak niczym domki z kart, które rozsypują się z błahych powodów, takich jak podmuch ryzyka czy też opinia niszcząca newralgiczną część karcianej konstrukcji. Tymczasem T. Harv Eker przekonuje w swojej książce „Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie”, że każdy może być bogaty, podobnie jak każdy może być biedny – wszystko zależy od mentalności, a więc od tego, co po prostu siedzi nam w głowie.

Najlepsze książki dla początkujących przedsiębiorców

Najlepsze książki dla początkujących przedsiębiorców

Początek przygody biznesowej z reguły nie bywa prosty – wejście do świata, którego zasady nie są znane, może skutecznie zniechęcić do rozpoczęcia kariery przedsiębiorczej. Wsparciem mogą okazać się jednak przydatne lektury, które pokażą właścicielom firm, jak powinni działać, jak realizować ambicje i osiągnąć sukces, a także stać się rozpoznawalnym. O tym wszystkim doskonale „opowiadają” Stephen R. Covey, Napoleon Hill oraz Seth Godin.