Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 1 do 7 z 23 artykułów

Tajemnice start-upów

Tajemnice start-upów

Przyszłością świata biznesowego, w którym jest miejsce dla każdego, wcale nie są utarte schematy. Przez stereotypy już od kilku lat przebijają się start-upy, które są ogromną szansę dla młodych i zdolnych przedsiębiorców, nieposiadających dużego nakładu finansowego. Zaletą tego typu firm jest również ogromny potencjał rozwojowy, niezależność oraz swoboda, a także małe ryzyko. Tajemnice start-upów możesz poznać z wybitnymi jednostkami, do których zalicza się Guy Kawasaki, Reid Hoffman, Ben Casnoch i Peter Thiel.

Problemy w pracy

Pożegnaj się z problemami w pracy

Mówi się, że nikt z nas nie pracuje dla przyjemności, choć trzeba szczerze przyznać, że codzienne siadanie za biurkiem wyłącznie w celach zarobkowych na dłuższą metę z pewnością będzie męczące. Każdy z nas miewa gorsze i lepsze dni w życiu zawodowym, ale okazuje się, że problemy w pracy można zażegnać dzięki różnym sposobom, które w swoich książkach pokazują Bruce Daisley, Jason Fried oraz David Heinmeier Hansson.

Jak podejmować dobre decyzje?

Jak podejmować dobre decyzje?

Im jesteśmy starsi, tym częściej musimy podejmować coraz trudniejsze decyzje. I choć uczymy się tego już od dziecka, to jednak wciąż mamy problem z rozstrzyganiem życiowych dylematów. Być może wynika to ze strachu przed konsekwencjami, choć równie dobrze może być to kwestia mnogości wyborów. Jak więc podejmować dobre decyzje? Tego nauczą Cię Chip Heath i Dan Heath, Ray Dalio, Malcolm Gladwell oraz Daniel Kahneman.

Jak budować skuteczne nawyki?

Czytam i rozwijam skuteczne nawyki

Zdrowe nawyki to podstawa prawidłowego żywienia, a prawidłowe nawyki biznesowe i samorozwojowe to gwarancja Twojego sukcesu. Jeśli więc potrafisz zamienić tłuste przekąski na talerz warzyw, bez problemu poradzisz sobie również budowaniem przyzwyczajeń, które sprawią, że zmienisz na lepsze nie tylko swoje życie prywatne, ale odzwierciedlenie tej zmiany zobaczysz również w sferze zawodowej.

Twórcze pisanie

Czytam i rozwijam twórcze pisanie

W jednym z ostatnich artykułów pisałam o tym, jak pisać, żeby ludzie chcieli kupować. Miałam tu na myśli książkę Artura Jabłońskiego przeznaczoną głównie dla copywriterów. Ciekawych pozycji czytelniczych, z których wiedzę mogą czerpać copywriterzy, pisarze i inni twórcy różnorodnych treści, jest jednak znacznie więcej. Pora, żebyś je poznał i dowiedział się, jak pisać teksty, które porwą tłumy, jak zostać autorem bestsellerowych powieści i jak nauczyć się kreatywności.

Austriacka szkoła ekonomii

Ekonomia z austriackiego punktu widzenia

Podczas gdy dla jednych kojarzy się z szeregiem niezrozumiałych liczb i pojęć, dla innych jest pasją, która nierzadko prowadzi do sporych pieniędzy. Wiele osób wychodzi z założenia, że ekonomię, bo o niej właśnie mowa, można kochać lub nienawidzić – nie ma nic po środku. To błędne przekonanie, szczególnie w kontekście austriackiej szkoły ekonomii, dla której najważniejszy jest czynnik ludzki, a nie chłodne kalkulacje.

Jak negocjować?

Rozwiń swoje umiejętności negocjacyjne

Z pewnością nie raz widziałeś film sensacyjny z porywaczem na pierwszym planie, z którym negocjacji podejmują się doświadczeni specjaliści. Możesz więc powiedzieć, że od kuchni znasz negocjacyjne sztuczki. A czy kiedyś próbowałeś wykorzystać je w praktyce? Nie? W takim razie najwyższa pora. Posiłkuj się jednak sprawdzoną wiedzą, którą znajdziesz w poniższych pozycjach czytelniczych.