Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 183 do 189 z 255 artykułów

Jak schudnąć raz a dobrze?

Jak schudnąć raz, a dobrze?

Każdy z nas przynajmniej raz był na diecie – jeśli nie z własnej woli, to pod lekarskim przymusem. Kuracje odchudzające często są źródłem frustracji i nie ma w tym nic dziwnego, wszak jak tu nie sięgnąć po kostkę czekoladki czy też nie zjeść kawałka sernika u babci? Są jednak rzeczy ważne i ważniejsze, a priorytetem jest przecież zgrabna sylwetka. Z pomocą poniższych lektur nie tylko szybko i skutecznie zrzucisz wagę, ale zmienisz sposób myślenia o jedzeniu. Gotowy? Nowa wiedza bez dwóch zdań wstrząśnie Twoim żywieniowym światem!

Inflacja. Wróg publiczny nr 1

Inflacyjny wróg atakuje – poznaj jego potęgę z Henry’m Hazlittem

Mamy początek listopada, a inflacja w Polsce galopuje w zastraszającym tempie – przekroczenie 7% jest wyłącznie kwestią czasu. Czy na pewno wszyscy obywatele naszego kraju zdają sobie sprawę, co to oznacza? Wokół mówi się o wzroście cen – paragony zaczynają opiewać na niebywałe sumy, a kierowcy łapią się za głowę za każdym razem, kiedy odwiedzają stacje benzynowe. Warto jednak bliżej poznać zjawisko inflacji. Pisze o niej Henry Hazlitt, który w książce „Inflacja. Wróg publiczny nr 1” jasno odpowiada na pytanie: kto jest winny zaistniałej sytuacji?

Inwestowanie w jednej lekcji

Jak nauczyć się inwestować w jednej lekcji

Zanim rozpoczniesz inwestowanie swojego kapitału, warto poszukać dobrych źródeł, które mogą przynieść zysk. Do takich należy giełda. Trzeba jednak pamiętać, że giełda to rodzaj żeński, a więc jest kapryśna, zmienna i nieprzewidywalna. Związek z nią może być arcyciekawy, ale wymaga cierpliwości, pochłania prawie całą uwagę i trzeba mieć, oprócz rozumu, także sporo odwagi i szczęścia. Książka Marka Skousena „Inwestowanie w jednej lekcji” daje czytelnikowi wiedzę o tym, co można, a nawet trzeba zrobić, aby nasze działanie było w miarę logiczne. Niestety, na bycie szczęściarzem nie znajdziemy recepty, a szkoda.

Warren Buffett's Ground Rules

Strategiczna przewaga na giełdzie z Warrenem Buffettem

Wydaje Ci się, że giełda to trudna „zabawa”? Rzeczywiście, masz rację. Nie oznacza to jednak, że dzięki niej nie można osiągnąć finansowego sukcesu. Kto z ludzi, którzy dzisiaj mogą cieszyć się sporą ilością zer na koncie, nie podejmował ryzyka? Ty również powinieneś przybrać maskę inwestora, a w tym, aby być wystarczająco dobrym w swojej roli, może Ci pomóc Jeremy C. Miller, autor konkretnego poradnika o działaniach Warrena Buffetta, które doprowadziły go do tytułu największego inwestora na świecie.

Nie tłumacz się, działaj! Odkryj moc samodyscypliny

Wystarczy zacząć działać

Leniwie otwierasz oczy, wystawiasz nogi z łóżka i podnosisz się do pionu. Teraz zastanawiasz się, co począć z tak rozpoczętym dniem? Oznacza to, że nie jesteś dość zmotywowany i nie bardzo wiesz, czego chcesz. Podpowiedź możesz znaleźć w książce Briana Tracy „Nie tłumacz się, działaj! Odkryj moc samodyscypliny”. To poradnik dla ludzi, którzy chcą zmienić swoje życie, ale nie wiedzą jak. Wydaje im się, że jest to niemożliwe, a Brian Tracy przedstawia, że jak najbardziej jest możliwe i na dodatek wcale nie jest skomplikowane.

Nasza moc bez granic

Oddychaj pełną piersią z Tony’m Robbinsem

Masz wrażenie, że ogranicza Cię Twoja osobowość? Nic straconego – w każdej chwili możesz bowiem wrzucić piąty bieg i odblokować pełną moc swojego ciała oraz umysłu. Pomoże Ci w tym lektura Tony’ego Robbinsa, amerykańskiego doradcy życiowego. Specjalista w swoim poradniku pokazuje, jak pokonać własny strach i w końcu zacząć oddychać pełną piersią. Gotowy? Weź ostatni wdech swojej niepewności i naucz się pobierać życiowy tlen na nowo!

Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie

Możesz być bogaty, ale możesz być też biedny - to siedzi w Twojej głowie

Któż z nas nie marzy o wielkim bogactwie, które pozwoli mu wieść życie, o jakim zawsze fantazjował? Tego typu pragnienia w większości są jednak niczym domki z kart, które rozsypują się z błahych powodów, takich jak podmuch ryzyka czy też opinia niszcząca newralgiczną część karcianej konstrukcji. Tymczasem T. Harv Eker przekonuje w swojej książce „Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie”, że każdy może być bogaty, podobnie jak każdy może być biedny – wszystko zależy od mentalności, a więc od tego, co po prostu siedzi nam w głowie.