Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 8 do 14 z 35 artykułów

Własna firma krok po kroku

Poznaj cztery etapy prowadzenia własnej firmy

Chcesz zacząć rozwijać swoje biznesowe skrzydła na własny rachunek? Potrzebny jest Ci nie tylko pomysł, ale również wiedza o tym, jak właściwie wystartować z własną firmą. Cenne informacje uzyskasz dzięki lekturze książki Grzegorza Krzemienia, który, choć nie przedstawia gotowego przepisu na sukces, to jednak pokazuje jak radzić sobie na początku, jak się rozwijać i jak pokonać kryzys. Jeśli więc na poważnie myślisz o otwarciu własnej działalności, powinieneś poznać cztery kroki biznesowe, które będziesz musiał postawić.

Hacking Growth

Znaczenie growth hackingu dla działalności internetowych

Działalność internetowa? W dzisiejszych czasach taka metoda biznesowego działania wydaje się doskonałym pomysłem z wielu różnych względów – zaczynając od tego, że „wirtualnym” firmom nie grozi zamrożenie wynikające z pandemii, przechodząc przez mniejszy wkład finansowy, a kończąc na ogromnej wygodzie prowadzenia takiego typu działalności. Aby jednak osiągnąć w tej materii sukces, należ mieć szczegółowy plan działania, który pozwoli im przenieść firmę na wyższy poziom.

Intryguj. Przyciągnij uwagę i zdobywaj klientów

Intrygowanie czyli jak najłatwiej zdobywać klientów

Żyjemy w takich czasach, że aby być zauważonym to trzeba krzyczeć albo stawać na głowie, robić coś niekonwencjonalnego lub nawet kontrowersyjnego. Są miliardy ludzi, morze rzeczy, szalony pęd i wielka niecierpliwość. W tym wszystkim Ty, który chcesz być zauważony, bo chcesz sprzedać jakiś towar albo siebie jako pracownika. A jeśli jesteś introwertykiem i najchętniej siedziałbyś cicho w kąciku? No to eksportuj się ze sprzedaży, bo to nie dla ciebie, chyba, że… sięgniesz po książkę Sam Horn „Intryguj. Przyciągaj uwagę i zdobywaj klientów”, przynajmniej na początek samokształcenia i doskonalenia się.

Wyznania człowieka reklamy

O reklamie z geniuszem

Zagadnienie reklamy nie istnieje bez jednego człowieka, który dziś może pochwalić się czterystoma pięćdziesięcioma oddziałami agencji reklamy na całym świecie. Mowa tu oczywiście o Davidzie Ogilvy’m, nie bez powodu nazywanym geniuszem reklamy, który postawił wszystko na jedną kartę i porzucił on pracę w Oxfordzie, by pracować jako szef kuchni, a później jako sprzedawca chodzący od drzwi do drzwi. Taka ścieżka przyniosła mu spektakularny sukces, a jego niezliczonym fanom cenną wiedzę, którą można posiąść dzięki przeczytaniu książki: „Wyznania człowieka reklamy”.

Potęga osobistego uroku

Wykorzystaj swój urok osobisty i zjednaj sobie ludzi

Czasem zdarza się tak, że ktoś ma tak ogromny urok osobisty, iż ciężko bronić się przed fascynacją tym, co mówi lub robi. Trzeba jednak przyznać, że wspomniany urok osobisty to nie tylko ładny uśmiech czy uniwersalne przekonania – to przede wszystkim aktywne słuchanie, inteligentne monologi, a także poznanie kilku sposobów na to, jak stać się jeszcze bardziej atrakcyjnym dla rozmówcy. Prawdziwą skarbnicą wiedzy w tym temacie jest książka: „Potęga osobistego uroku. Jak zjednywać sobie ludzi” autorstwa Briana Tracy’ego oraz Rona Ardena.

Siła subskrypcji

Subskrypcja, czyli dochodowy biznes abonamentowy

Subskrypcja szturmem zdobyła serca klientów i wciąż poszerza kręgi swoich wyznawców. Staje się coraz bardziej popularna, bo oferuje wyraźne korzyści dla kupującego i sprzedającego. Należą do nich: większa przewidywalność sprzedaży towarów czy usług, trafniejsze oszacowanie popytu, możliwość osiągnięcia stałego dochodu, przynajmniej na czas trwania umowy. No i często się zdarza płatność z góry.

Marketing partyzancki

Poznaj sekrety marketingu partyzanckiego

Sposobów na rozpromowanie biznesu jest naprawdę mnóstwo, tymczasem wielu przedsiębiorców do dziś prawdziwą siłę marketingu widzi w ulotkach, gadżetach reklamowych czy też informacjach na billboardach. Rzeczywiście, ta strona reklamy jest równie istotna, niemniej należy pamiętać o realnych działaniach marketingowych. Ich istotę można poznać dzięki książce: „Marketing partyzancki. Jak prowadzić domową firmę” autorstwa Jay’a Conrada Levinsona oraz Setha Godina.