Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 141 do 147 z 151 artykułów

Nowości w Fabryce wiedzy #2

Nowości w Fabryce Wiedzy #2: Coś dla duszy, coś dla ciała, coś dla świadomości

Staramy się, aby nasze propozycje czytelnicze były zróżnicowane. Ten fakt wynika z naszych przekonań: pragniemy dostarczyć naszym czytelnikom wielotorowe możliwości rozwojowe, które pozwolą im poszerzać własne kompetencje w dziedzinach wpisujących się w ich aktualny kanon zainteresowań. W dzisiejszym przeglądzie nowości w Fabryce Wiedzy z pewnością każdy znajdzie pozycję czytelniczą wpisującą się w jego gusta.

Ekonomia wdzięczności Gary Vaynerchuk

Małomiasteczkowy urok Internetu

Gary Vaynerchuk to, według New York Timesa, autor sześciu bestsellerów, mówca, osobowość internetowa, inwestor-chętnie w roli anioła biznesu, doradza firm, takich, jak: Facebook, Twitter, Uber i wielu innych. Bardzo szybko zapoznał się z Internetem i jego możliwościami. W latach 90-tych przeniósł tam rodzinną firmę winiarską. Tę przyjaźń rozwinął i pogłębił: wprowadził codzienną transmisję internetową, wraz z bratem założył agencję cyfrową, obecnie pełni funkcję prezesa nowoczesnego holdingu zajmującego się mediami i komunikacją. Jego treści znajdziesz na Instagramie, Facebooku, Twitterze, YouTube, Linkedin i innych. Jest rozpoznawalnym autorytetem na konferencjach światowych w dziedzinie przedsiębiorczości i technologii.

Czego nie można kupić za pieniądze

Tam, gdzie kończy się moralność, zaczyna się… myślenie rynkowe

Jak daleko dla większego zysku może posunąć się przedsiębiorca? Jakie finansowe granice może przekroczyć konsument, którego nadrzędnym celem jest komfortowe zaplecze medyczne? Jak dowodzi Michael J. Sandel, dzisiejszym światem rządzą już nie tylko pieniądze, ale również pozbawione szeroko pojętej moralności myślenie rynkowe. Przed Wami pozycja czytelnicza, z którą powinien zapoznać się zarówno każdy konsument, jak i każdy przedsiębiorca.

Czarny łabędź

Czarny Łabędziu - wiem, że istniejesz

Nassim Nicholas Taleb jest amerykańskim (pochodzenia libańskiego) ekonomistą, filozofem, człowiekiem bardzo gruntownie wykształconym o rozległej wiedzy. O takich ludziach możemy, bez cienia kłamstwa, powiedzieć erudyta. Studiował nauki przyrodnicze, tytuł doktora zdobył w dziedzinie zarządzania, a obecnie jest profesorem na Nowojorskim Uniwersytecie. Napisał także książki: "Czarny łabędź. Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem" oraz "Antykruchość. O rzeczach, którym służą wstrząsy".