Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 43 do 49 z 56 artykułów

Najlepsze książki dla początkujących przedsiębiorców

Najlepsze książki dla początkujących przedsiębiorców

Początek przygody biznesowej z reguły nie bywa prosty – wejście do świata, którego zasady nie są znane, może skutecznie zniechęcić do rozpoczęcia kariery przedsiębiorczej. Wsparciem mogą okazać się jednak przydatne lektury, które pokażą właścicielom firm, jak powinni działać, jak realizować ambicje i osiągnąć sukces, a także stać się rozpoznawalnym. O tym wszystkim doskonale „opowiadają” Stephen R. Covey, Napoleon Hill oraz Seth Godin.

Elon Musk, Jeff Bezos i Steve Jobs - najwięksi twórcy w Dolinie Krzemowej

Czytam i się rozwijam: najwięksi twórcy w Dolinie Krzemowej

Doliny Krzemowej nie trzeba nikomu przedstawiać – te amerykańskie centrum sektora zaawansowanej technologii, to niekończące się źródło nie tylko nowinek cudów techniki, ale również miejsce, w którym narodziło się wiele talentów. Do największych twórców Doliny Krzemowej zalicza się miedzy innymi Steve’a Jobsa, Elona Muska oraz Jeffa Bezosa. Ich historie to wielkie inspiracje, które pokazują, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby skromny początek biznesu przeistoczył się w przedsiębiorstwo znane na całym świecie.

Najbogatszy człowiek w Babilonie

Pieniądze z marzeń i ambicji

Czy bogactwo jest tylko dla wybranych? Oczywiście, że nie. Gromadzenie majątku to jednak, wbrew pozorom, ciężka praca. I wcale nie chodzi tu o „harowanie” na dwa etaty, branie nadgodzin czy szukanie dodatkowego zajęcia. Co więc jest sekretem pomnażania własnych finansów i możliwości oglądania satysfakcjonującej sumy na koncie? Jedną z odpowiedzi na to pytanie zna George S. Clanson i doskonale prezentuje ją w swojej książce pod tytułem „Najbogatszy człowiek w Babilonie”.

Lider Przedsiębiorczości

Na drodze do lidera przedsiębiorczości

Dave Ramsey przedstawia w książce „Lider przedsiębiorczości. O sukcesie w biznesie” drogę, którą trzeba przejść, aby stać się, ze świeżo upieczonego właściciela firmy, biznesmenem i przedsiębiorcą. Krok po kroku opisuje, co jest potrzebne i jakie działania sprawcze trzeba poczynić. Ogólnie oceniając, osiągnięcie celu jest trudne, ale możliwe do realizacji. Jednak trzeba włożyć w to: pasję, pracę, nową wiedzę i cechy przywódcy. A jeśli za grosz tych cech nie posiadasz? To przecież możesz je umiejętnie kształtować, wyrastając na lidera przedsiębiorczości.

Fastlane Milionera: Złam kod bogactwa

Bądź niekonwencjonalnym milionerem z M. J. DeMarco

Bogactwo to ciężka praca na kilka etatów, skrupulatne oszczędzanie każdej zarobionej złotówki, odmawianie sobie nawet najmniejszej przyjemności i prób inwestowania? Czy tak właśnie wygląda historia życia milionera? Powyższa strategia rzeczywiście odzwierciedla konwencjonalny sposób na zgromadzenie majątku. Problem w tym, że utarty schemat nie zawsze doprowadzi Cię tam, gdzie chcesz być. Czy warto podążać ścieżką wydeptaną przez miliony, spośród których udało się niewielu, czy też przecierać nowe szlaki, których niestandardowość jest przepisem na sukces?

Gotowi na start

Gotowi na start czyli zakładamy własny biznes

Pat Flynn to mocna postać na scenie biznesu. Na blogu, podcastach, w książkach udziela rad, które się sprawdzają w rzeczywistości - w jego przypadku, jak i czytelników, którzy mu zawierzyli. Dla wielu ludzi jest inspiracją i warto go posłuchać i poczytać. Tak uczynił Michał Szafrański, nasz ekspert od oszczędzania, który słuchając rad Flynna, przebiegł maraton i otworzył dobrze prosperującą własną firmę. A cóż w tym takiego wielkiego? Powiedzą co niektórzy. Otóż Michał miał wypadek, złamane obie nogi, przez dłuższy czas jeździł na wózku inwalidzkim. Poddał się drogiej kuracji, przeszedł operacje, morderczą rehabilitację i stanął na nogi, a nawet przebiegł maraton. Podniósł się też życiowo, zmienił pracę, założył firmę, a postępował zgodnie z radami Pata opisanymi w książce "Gotowi na start". Panowie znają się i są dla siebie inspiracją.

Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE

I niech przyśni Ci się Nike

Kiedy widzę rzeczy ze znakiem swoosh, wiem, że są one markowe, dotyczy to głównie butów, ale i stroje sportowe też należy w to wliczyć. Nie zastanawiam się, kto kryje się za nazwą firmy, ani nie interesują mnie ludzie, którzy swoją pracą sprawili, że firma Nike tak dobrze trzyma się na rynku. Czy słusznie?