Załóż darmowe konto użytkownika


Pokazuje od 50 do 56 z 59 artykułów

Fastlane Milionera: Złam kod bogactwa

Bądź niekonwencjonalnym milionerem z M. J. DeMarco

Bogactwo to ciężka praca na kilka etatów, skrupulatne oszczędzanie każdej zarobionej złotówki, odmawianie sobie nawet najmniejszej przyjemności i prób inwestowania? Czy tak właśnie wygląda historia życia milionera? Powyższa strategia rzeczywiście odzwierciedla konwencjonalny sposób na zgromadzenie majątku. Problem w tym, że utarty schemat nie zawsze doprowadzi Cię tam, gdzie chcesz być. Czy warto podążać ścieżką wydeptaną przez miliony, spośród których udało się niewielu, czy też przecierać nowe szlaki, których niestandardowość jest przepisem na sukces?

Gotowi na start

Gotowi na start czyli zakładamy własny biznes

Pat Flynn to mocna postać na scenie biznesu. Na blogu, podcastach, w książkach udziela rad, które się sprawdzają w rzeczywistości - w jego przypadku, jak i czytelników, którzy mu zawierzyli. Dla wielu ludzi jest inspiracją i warto go posłuchać i poczytać. Tak uczynił Michał Szafrański, nasz ekspert od oszczędzania, który słuchając rad Flynna, przebiegł maraton i otworzył dobrze prosperującą własną firmę. A cóż w tym takiego wielkiego? Powiedzą co niektórzy. Otóż Michał miał wypadek, złamane obie nogi, przez dłuższy czas jeździł na wózku inwalidzkim. Poddał się drogiej kuracji, przeszedł operacje, morderczą rehabilitację i stanął na nogi, a nawet przebiegł maraton. Podniósł się też życiowo, zmienił pracę, założył firmę, a postępował zgodnie z radami Pata opisanymi w książce "Gotowi na start". Panowie znają się i są dla siebie inspiracją.

Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE

I niech przyśni Ci się Nike

Kiedy widzę rzeczy ze znakiem swoosh, wiem, że są one markowe, dotyczy to głównie butów, ale i stroje sportowe też należy w to wliczyć. Nie zastanawiam się, kto kryje się za nazwą firmy, ani nie interesują mnie ludzie, którzy swoją pracą sprawili, że firma Nike tak dobrze trzyma się na rynku. Czy słusznie?

52 mity o kapitalizmie

Kapitalizmie, bądź!

Kapitalizm już się trochę zestarzał i zakurzył. Na osi czasu przeżył wiele potyczek, które go lekko poobijały, a nawet zszokowały, czego dowodzi zderzenie czołowe z komunizmem. Teraz osacza go tak zwany progresywizm i prowadzi z nim mniej lub bardziej podstępną grę. Sprawa kapitalizmu przypomina przestępstwo, które kiedyś ekscytowało, a teraz wraz z odchodzącymi pokoleniami mocno popada w niepamięć jako zjawisko stare i nużące. Zachodzi obawa, że obecne i następne pokolenia nie sięgną do źródeł, a przyjmą za własny głos doktrynerów i autorów "odkrywczych teorii", w których przy słowie kapitalizm pojawi się stek kłamstw, świadomych przeinaczeń, często podszytych polityczną potrzebą uzasadnienia ekonomicznych bzdur.

Jak radzić sobie z porażką (nie tylko) w biznesie

Z porażką za pan brat – biznesowo-życiowy poradnik Marcina Osmana

Świat zawodowego sukcesu w formie własnego przedsiębiorstwa w wielu pozycjach czytelniczych przedstawiany jest jako droga wymagająca, co prawda, poświęcenia, ale zawsze kończąca się happy endem. Marcin Osman postanowił podejść do tematu biznesu nieco przewrotnie, przedstawiając jego zarówno jasne, pełne świetlanej przyszłości, jak i ciemniejsze, związane z ryzykiem i klęską strony. "Jak radzić sobie z porażką (nie tylko) w biznesie" – co wyróżnia tę pozycję czytelniczą? Przede wszystkim nierobienie z porażki tematu tabu, ale także nieszablonowe sposoby radzenia sobie z niepowodzeniem, również w życiu prywatnym.